D. KRAJCER: Kotleba cenzuruje kultúru!

D. KRAJCER: Kotleba cenzuruje kultúru!

Ministerstvo zahraničných vecí SR schválilo dotáciu na podporu projektu STOP EXTRÉMIZMU, no napriek tomu, žiadne peniaze nedostane. Ide o hanebný výsmech kultúre v demokratickej spoločnosti.

 „Slovenská kultúra nesmie byť zneužívaná na ideologické a politické ciele. Minister alebo župan nemôžu byť cenzormi,“ povedal poslanec NR SR za SKOK! a exminister kultúry Daniel Krajcer.

M. Kotleba už druhýkrát dokázal, že na základe svojho vlastného svetonázoru bude brániť v rozvoji kultúrnych aktivít v regióne. Prvý škandál s nepodpísaním grantu pre Divadlo Štúdio tanca, ktoré mu poskytlo Ministerstvo kultúry SR, pokračovalo teraz s Bábkovým divadlom na Rázcestí.

„M. Kotleba opäť zneužil svoju funkciu župana na ideologický aj politický boj. Slovenská republika sa podľa ústavy neviaže na žiadnu ideológiu alebo náboženstvo, a preto je na mieste otázka, či takéto konanie nie je v rozpore s našou ústavou,“ uzavrel poslanec NR SR za SKOK! Daniel Krajcer. 

Bábkové Divadlo na Rázcestí sa napriek zastavenej dotácii rozhodlo urobiť zbierku finančných prostriedkov potrebnú na uskutočnenie projektu. SKOK! sa rozhodol zapojiť do zbierky a prispieť finančnou čiastkou k realizácii projektu Stop extrémizmu.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.