Elektrina od roku 2012 zlacnela o polovicu, kvôli Ficovi to ľudia necítia

Elektrina od roku 2012 zlacnela o polovicu, kvôli Ficovi to ľudia necítia

Predseda vlády Robert Fico dnes na tlačovej besede niekoľkokrát zaútočil na predsedu strany SKOK! Juraja Miškova v súvislosti s reguláciou cien elektrickej energie. Tvrdenia Róberta Fica o náraste cien elektriny z dôvodu deregulácie po roku 2012 sú nepravdivé.

Juraj Miškov v reakcii na tvrdenia premiéra Róberta Fica uviedol:

„Od roku 2012 dodnes klesla cena samotnej elektriny o polovicu. Prečo to Slováci necítia? Lebo nominant Róberta Fica na regulačnom úrade pán Holjenčík neustále zvyšuje ostatné systémové poplatky, ktoré zvyšujú účet za elektrinu.

Je úplne legitímne, že ma Róbert Fico nemusí mať rád – ako minister som zastavil fotovoltaický klondajk, na ktorom zarobili stovky miliónov eur podnikatelia spriahnutí s vládou Roberta Fica.

Až takmer desať percent z ceny elektriny platia na Slovensku ľudia Róbertovi Ficovi a jeho podnikateľským kamarátom, ktorí zarobili na fotovoltaickom klondajku. Nebyť Juraja Miškova, ceny by rástli stále viac.

Róbert Fico by tak mal vratky za energie platiť z vlastného vrecka, prípadne zo ziskov svojich kamarátov - podnikateľov, a nie zo štátneho rozpočtu.

SKOK! má jednoduché riešenie, ktoré systémovo pomôže všetkým domácnostiam: znížiť DPH na energie pre domácnosti na 13 %. Vďaka tomuto a ďalším opatreniam by každá rodina získala až 50 eur mesačne, čo je omnoho viac, než sľubujú takzvané sociálne balíčky Roberta Fica.“

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.