FNM SA NEZRUŠÍ, LEN PREMENUJE – RABOVANIE BUDE POKRAČOVAŤ ĎALEJ

FNM SA NEZRUŠÍ, LEN PREMENUJE – RABOVANIE BUDE POKRAČOVAŤ ĎALEJ

Návrh zákona o zrušení Fondu národného majetku, ktorý do medzirezortného pripomienkového konania predložila vláda, v skutočnosti FNM nezruší, len premenuje a oslabí kontrolu nad majetkom štátu. Slovenská občianska koalícia (SKOK!) preto vyzýva Roberta Fica, aby zákon stiahol.

Podľa strany SKOK! je Fond národného majetku symbolom rozdeľovania Slovenska.

Slovensko čaká v marci navonok ohnivý predvolebný boj ľavice s pravicou, alebo ak chcete, SMERu s opozíciou. No po voľbách tento súboj pravidelne vystrieda chladnokrvné delenie postov a funkcií, a je úplne jedno, kto vyhrá. Preto SKOK! tvrdí, že FNM, symbol rabovania a rozkrádania, treba zrušiť bez náhrady, a nielen premenovať,“ povedal predseda strany SKOK!, Juraj Miškov.

Striedanie garnitúr a rozkrádanie Slovenska sa prostredníctvom Fondu národného majetku deje po každých voľbách, už 20 rokov. FNM bol od roku 1991 dojnou kravou slovenských politikov, bez ohľadu na to, či sú z pravice alebo z ľavice. „Tak, ako sa 24 rokov striedali ľavicové a pravicové vlády, striedali sa aj červené a modré nálepky na FNM – jeho využitie na kšefty však ostávalo nezmenené. Rovnako ostane nezmenené, aj keď mu Róbert Fico nalepí novú nálepku „Správcovská agentúra“, dodal Miškov.

Nezrušenie FNM, len jeho premenovanie, vyhovuje nielen Robertovi Ficovi, ale aj politikom, ktorí chcú prísť po ňom. Modrí či červení, budú si deliť posty. V SKOK!-u sa zásadne líšime tým, že presadzujeme zrušenie FNM bez náhrady – takýto zákon sme predložili už v roku 2011, a snažíme sa o to aj z opozície,“ povedal Martin Chren, poslanec NR SR za SKOK!.

Podľa poslanca NR SR za SKOK! Jozefa Kollára navrhnutý zákon je v rozpore so záujmami Slovenska, pretože oslabí kontrolu nad správou a rozpredajom štátneho majetku. „Na privatizáciu svojho majetku už FNM podľa návrhu nebude potrebovať súhlas vlády – do 10 miliónov eur o tom budú rozhodovať len nevolení úradníci, nad túto sumu bude stačiť podpis jediného človeka, ministra financií. To je zásadným oslabením kontroly štátu nad vlastným majetkom,“ povedal Kollár.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.