Kontrolovali sme, ako Danielov projekt pomáha: hradom aj ľudom

Kontrolovali sme, ako Danielov projekt pomáha: hradom aj ľudom

Kultúrne pamiatky opravujú nezamestnaní ako súčasť projektu, ktorý rozbehol práve Daniel Krajcer.

Predseda SKOK-u Juraj Miškov a Daniel Krajcer sa počas leta vybrali na niektoré slovenské hrady. Navštevujú najmä tie, kde úspešne pokračuje projekt obnovy hradov so zapojením nezamestnaných.

Ten naštartovalo Ministerstvo kultúry v roku 2011 počas vlády Ivety Radičovej pod vedením Daniela Krajcera.

Zatiaľ sme stihli navštíviť hrady Plaveč, Hanigovce, Kapušany, Muráň a Čabraď. V letnom turné po hradoch budeme pokračovať aj ďalej. Projekt obnovy hradov ponuka prácu dlhodobo nezamestnaným, zabezpečuje obnovu dlhodobo zanedbávaných pamiatok a vytvára priestor pre oživenie cestovného ruchu. Funguje už na 30-tich slovenských hradoch a ich počet neustále stúpa. Pribúdajú totiž občianske združenia, ktoré majú záujem obnovovať tieto nádherné pamiatky. V niektorých prípadoch sú veľmi aktívne aj obce a ich starostovia.

Chceme tak dokázať, že v politike chcú prichádzať s riešeniami, ktoré nie sú ani pravicové ani ľavicové, ale pomáhajú ľuďom a krajine.

 

 

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.