Krajcer vyzýva šéfa RTVS, aby nerušil projekt prvej mestskej komunitnej záhrady POD PYRAMÍDOU

Krajcer vyzýva šéfa RTVS, aby nerušil projekt prvej mestskej komunitnej záhrady POD PYRAMÍDOU

Bývalý minister kultúry Daniel Krajcer (SKOK!) vyzýva generálneho riaditeľa RTVS Václava Miku, aby prehodnotil rozhodnutie RTVS a nerušil projekt prvej komunitnej záhrady v Bratislave, ktorá sa nachádza na nevyužitej streche budovy Slovenského rozhlasu.

"Občianske iniciatívy sú dôležitou súčasťou spoločnosti. Na Slovensku vznikla obrovská priepasť medzi politikou a občianskou spoločnosťou, ľuďmi - a to je obrovský problém. Občianske aktivity treba podporovať a vytvárať im priestor, o to viac, ak to nič nestojí. Rozhodnutie RTVS, že tento komunitný projekt sa musí vysťahovať, považujem za nesprávne,"povedal Krajcer.

Podľa Krajcera je obzvlášť nepochopiteľné, že pred komunálnymi voľbami sa k podpore tohto komunitného projektu hlásili viacerí politici i vedenie rozhlasu a televízie, a dnes ho idú zrušiť.

Krajcerovu výzvu podporujú aj bratislavskí mestskí poslanci za stranu SKOK!, Katarína Augustinič a Martin Chren. 

"Čím viac takýchto komunitných projektov, tým lepšie by boli naše mestá pre ľudí. Absolútne nechápem, ako môže niekomu vôbec napadnúť, že robí prekážky ľuďom, ktorí sa jednoducho snažia konať dobro. Pevne verím, že pán generálny riaditeľ toto rozhodnutie zruší," povedala Augustinič, ktorá je predsedníčkou päťčlenného mestského poslaneckého klubu.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.