Krajcer vyzýva šéfa RTVS, aby nerušil projekt prvej mestskej komunitnej záhrady POD PYRAMÍDOU

Bývalý minister kultúry Daniel Krajcer (SKOK!) vyzýva generálneho riaditeľa RTVS Václava Miku, aby prehodnotil rozhodnutie RTVS a nerušil projekt prvej komunitnej záhrady v Bratislave, ktorá sa nachádza na nevyužitej streche budovy Slovenského rozhlasu.

"Občianske iniciatívy sú dôležitou súčasťou spoločnosti. Na Slovensku vznikla obrovská priepasť medzi politikou a občianskou spoločnosťou, ľuďmi - a to je obrovský problém. Občianske aktivity treba podporovať a vytvárať im priestor, o to viac, ak to nič nestojí. Rozhodnutie RTVS, že tento komunitný projekt sa musí vysťahovať, považujem za nesprávne,"povedal Krajcer.

Podľa Krajcera je obzvlášť nepochopiteľné, že pred komunálnymi voľbami sa k podpore tohto komunitného projektu hlásili viacerí politici i vedenie rozhlasu a televízie, a dnes ho idú zrušiť.

Krajcerovu výzvu podporujú aj bratislavskí mestskí poslanci za stranu SKOK!, Katarína Augustinič a Martin Chren.

"Čím viac takýchto komunitných projektov, tým lepšie by boli naše mestá pre ľudí. Absolútne nechápem, ako môže niekomu vôbec napadnúť, že robí prekážky ľuďom, ktorí sa jednoducho snažia konať dobro. Pevne verím, že pán generálny riaditeľ toto rozhodnutie zruší," povedala Augustinič, ktorá je predsedníčkou päťčlenného mestského poslaneckého klubu.