MIŠKOV: Po pochode za život príde snaha o plošný zákaz interrupcií

MIŠKOV: Po pochode za život príde snaha o plošný zákaz interrupcií

Slovenská občianska koalícia SKOK! sa domnieva, že na Slovensku hrozí po voľbách obmedzenie slobody a ľudských práv. Na margo blížiaceho sa Národného pochodu za život to na dnešnej tlačovej konferencii vyhlásil líder strany a poslanec NR SR Juraj Miškov s tým, že po pochode za život príde snaha presadiť plošný zákaz interrupcií.

"V slovenskej politike dominuje Smer-SD a klony KDH. Až osem z desiatich poslancov parlamentu je buď zo Smeru-SD, KDH, alebo sú hodnotovými klonmi KDH," povedal predseda SKOK!u Juraj Miškov. On sám rešpektuje právo každého na vyjadrenie názoru a právo pochodovať, ale podľa jeho slov je potrebné to pomenovať priamo. "Nejde o pochod za život, ale o obmedzenie práv žien, o zákaz interrupcií. Podporia to politici KDH, Siete, OĽaNO, NOVA a zrejme aj Smeru-SD. Opäť tak máme na stole zákaz interrupcií," myslí si Miškov.

Takýto krok by nič neriešil. "Skúsenosti z iných krajín hovoria, že situácia sa podstatne zhoršila, lebo prichádza k nelegálnym potratom a k tzv. potratovej turistike. Nerozumiem preto tejto iniciatíve, lebo počet potratov na Slovensku klesol od roku 1996 do roku 2013 o polovicu a stále klesá," zdôraznil Miškov.

Poslanec NR SR a predseda Programovej rady SKOK! Martin Chren tvrdí, že aktuálne neexistuje parlamentná politická strana, ktorá by účinne bránila týmto tendenciám obmedzovania slobody a práv žien. "Dominujú tu politici, ktorých predstava je, že Slovensko má byť obohnané ostnatým drôtom, a že občania Slovenska nemôžu robiť nič, čo im predtým vláda nepovolí. Toto musíme zmeniť. Aj preto sme podali návrh uhrádzať antikoncepciu zo zdravotného poistenia," vysvetlil.

Poslanec a člen Výkonnej rady SKOK! Daniel Krajcer je presvedčený, že vládna strana Smer-SD si dnes strhla masku, keď jej predseda a premiér Robert Fico oznámil, že nepodporí odluku cirkví od štátu. "My sme na program schôdze predložili návrh na odluku cirkví. Práve to je o zvyšovaní slobody jednotlivca a samotných cirkví. Sme zvedaví, ako sa vyfarbia aj ďalší politici aj z klonov KDH, lebo pri tejto téme je v NR SR obrovské pokrytectvo. Na jednej strane politici Smeru-SD a klonov KDH hovoria, že odluku podporujú, keď príde konkrétny návrh, tak cúvnu," dodal.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.