Miškov: Ako Fico zabudol, že Matovičom bol

Miškov: Ako Fico zabudol, že Matovičom bol

Róbert Fico sa dnes pokúsil vyvrátiť obvinenia Igora Matoviča, ktorý ho pred voľbami obvinil z vlastníctva účtu na Belize. Keďže to dnes polícia nepotvrdila, mal by Matovič podľa Fica odstúpiť. Odstúpiť by však mali obaja, keďže na získavanie hlasov používajú rovnaké metódy. Fico totiž zabudol, že aj on bol Matovičom a dva dni pred voľbami v roku 2012 krivo obvinil Juraja Miškova, že chce narýchlo sprivatizovať tranzitný plynovod SPP. Hoci bol Fico zo svojho klamstva ihneď usvedčený, nikdy sa zaň neospravedlnil, ani neodstúpil.

„Róberta Fica iba dostihla spravodlivá karma. S Igorom Matovičom sú z rovnakého cesta, a pre Slovensko by bolo najlepšie, keby bolo ušetrené týchto hašterení od oboch týchto pánov,“ hovorí Juraj Miškov.

Ak je rozhodnutie polície o podaní Igora Matoviča naozaj pravdivé a nestranné, tak sa stalo len toľko, že sa Róbert Fico stal obeťou podobného klamstva, ako v minulosti klamal on sám. „Róberta Fica dostihla karma, alebo to nazvime božie mlyny. Presne tak, ako Róberta Fica krivo obvinil Igor Matovič, tak sám Fico dva dni pred voľbami 2012 krivo a falošne obvinil mňa. Róbert Fico robí rovnakú politiku, akú dnes robí Igor Matovič. Ak Róbert Fico hovorí, že Matovič do politiky nepatrí, tak je to asi pravda, ale potom jednoznačne do politiky nepatrí ani Róbert Fico. Róbert Fico s Igorom Matovičom len žne to, čo sám zasial, preto dnes nemá žiadne právo kritizovať, ani hrať sa na obeť,“ zdôraznil Miškov.

Chronológia udalostí: 

7. marca 2012, len dva dni pred parlamentnými voľbami, obvinil Róbert Fico na tlačovej besede vtedajšieho ministra hospodárstva, že sa tesne pred voľbami snaží sprivatizovať tranzitný plynovod. Táto informácia sa ukázala ako absolútne nepravdivá, a to zo štyroch dôvodov:

1. Zástupcovia štátu mali od ministra pokyn nepodporiť prevod tranzitného plynovodu do spoločnosti Eustream, Miškov tento prevod zastavil už aj na dvoch valných zhromaždeniach predtým a bol viazaný aj platným uznesením vlády, ktoré sám inicioval a ktoré mu pred koncom volebného obdobia nedovoľovalo prijať takýto krok,

2. Rokovanie valného zhromaždenia by aj tak bolo neplatné, lebo Juraj Miškov už predtým presadil odvolanie šéfky FNM Anny Bubeníkovej za kauzu Gorila, a FNM nemalo štatutárneho zástupcu, ktorého účasť sa na valnom zhromaždení SPP vyžaduje,

3. Presun tranzitného plynovodu do spoločnosti Eustream nebola privatizácia, ale požiadavka Európskej komisie v rámci platných smerníc a nariadení, a nijako by sa neoslabil vplyv štátu na tranzitný plynovod,

4. O pár mesiacov ten istý krok – prevod tranzitného plynovodu do spoločnosti Eustream, ktorý Juraj Miškov nechcel schváliť pred voľbami kvôli končiacemu mandátu vlády, schválila nová vláda Roberta Fica, ktorý Miškova klamlivo obviňoval.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.