Miškov: Je svinstvo, keď peniaze pre baníkov končia vo vreckách politikov

Miškov: Je svinstvo, keď peniaze pre baníkov končia vo vreckách politikov

Závažné podozrenia, vyplývajúce z výpovede exmanželky poslanca strany SMER-SD Vladimíra Jánoša, sú dôvodom, prečo je nutné politiku dotácií pre súkromné bane zrušiť, hovorí strana SKOK! (Slovenská občianska koalícia).

„Nahrávka, v ktorej bývalá manželka predstaviteľa strany SMER-SD zreteľne opisuje korupčné konanie, je jasným podnetom pre policajné vyšetrovanie korupcie. Zároveň by však mala viesť aj k nájdeniu lepšieho systému pomoci baníckym regiónom. Je svinstvo, keď peniaze určené pre baníkov končia vo vreckách zlodejov a politikov. Pomoc uhoľným regiónom musí smerovať priamo k baníkom,“ hovorí predseda strany SKOK!, Juraj Miškov.

Exmanželka Vladimíra Jánoša vo videu opisuje, ako jej exmanžel – poslanec za Smer – zo stretnutí s vedením Hornonitrianskych baní nosil veľké zväzky bankoviek v papierových vreckách, a tie ju nútil prebaľovať do alobalu. Hoci sa už v súčasnosti, zrejme pod nátlakom, od nahrávky dištancuje, svoje tvrdenia nepoprela a sú jasným dôkazom potreby zmeniť existujúci systém.

„Dotácie na ťažbu hnedého uhlia a následnú výrobu elektriny sú nevyriešeným problémom všetkých vlád. Tento obrovský „sociálny podnik“ dotujú všetci občania vo vyšších cenách elektriny sumou približne 100 miliónov eur ročne. Iba mizivá časť týchto peňazí sa však dostane k baníkom samotným – väčšina končí v súkromných vreckách elektrární a slovenských uhľobarónov,“ upozornil poslanec Juraj Miškov.

SKOK! navrhuje zamerať sa na udržateľné a dlhodobé riešenie zamestnanosti, najmä v Prievidzskom regióne. Investovanie rovnakej sumy do alternatívnych pracovných príležitostí pre ľudí v uhoľných regiónoch, namiesto podpory neefektívnej ťažby, by pomohlo zvýšiť kvalitu ich života, a dlhodobo bolo výhodnejšie aj pre daňových poplatníkov. Namiesto uhľobarónov treba podporiť ľudí.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.