Miškov: Ľavica aj pravica ponúkajú namiesto riešení iba politické divadlo

Miškov: Ľavica aj pravica ponúkajú namiesto riešení iba politické divadlo

Teatrálne vystúpenia Roberta Fica a Igora Matoviča na dnešných tlačových besedách sú dôkazom toho, že ľavica aj pravica robia z politiky divadlo, namiesto toho aby sa snažili pomáhať ľuďom, hovorí predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

„Dvadsať rokov politici ľudí umelo rozdeľujú na ľavicu a pravicu, a pritom sú všetci takmer rovnakí. Politici rozdeľujú, polarizujú, maľujú deliace čiary, a pritom je to stále o tom istom: nikto nerieši skutočné problémy, ktoré trápia ľudí. Niet divu, že väčšina ľudí má pocit, že politika a politici sú odtrhnutí od reality. Je čas to zmeniť a vrátiť politike dôveryhodnosť,“ zdôraznil Miškov.

SKOK! považuje ostentatívny zákrok polície v rodinnej firme Igora Matoviča, ale aj následnú Matovičovu tlačovú besedu, v ktorej Róberta Fica obvinil z vlastníctva tajného účtu v Belize, za prázdne divadlo bez dôkazov. Tieto divadlá slúžia len na odpútanie pozornosti ľudí od skutočných problémov, na ktoré ľavicové ani pravicové strany nemajú žiadne funkčné riešenia.

„Divadlo pánov Fica s Matovičom pomáha len prekryť neschopnosť strán ľavice a pravice ponúkať skutočné riešenia na problémy, ktoré Slovensko trápia – nízke platy, vysoké ceny, nezamestnanosť, školstvo, bezprávie. Bez dôkazov to je len tragikomédia, ktorá ešte viac núti ľudí neveriť žiadnym politikom. Pravica aj ľavica tak dnes rovnako škodia slovenskej spoločnosti,“ zdôraznil Miškov.

„Dúfam, že sa objavia aspoň nejaké dôkazy, ktoré skutočne pomôžu odhaliť korupciu a rozkrádanie. Veľmi tomu ale neverím – za roky v politike Fico i Matovič mali veľa silných rečí, a zohrali veľa tragikomických divadielok, ale nič poriadne proti korupcii neurobili. SKOK! preto vyzýva všetky politické strany, aby v kampani súťažili riešeniami a svojim programom, a nie smutno-smiešnymi divadielkami pred televíznymi kamerami,“ dodal Miškov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.