Miškov: Minister je nahraditeľný, sestry nie!

Miškov: Minister je nahraditeľný, sestry nie!

Predseda strany SKOK! a bývalý minister hospodárstva Juraj Miškov sa verejne ospravedlňuje všetkým zdravotným sestrám a ďalšiemu zdravotníckemu personálu za vyjadrenia ministra zdravotníctva Viliama Čisláka zo strany SMER.

„Pán minister a celá vláda si zrejme vôbec neuvedomujú, akú dôležitú prácu vykonávajú zdravotné sestry, sanitári, opatrovateľky a opatrovatelia, a ďalší zdravotnícky personál. Viem si veľmi dobre predstaviť, že by ministerstvo fungovalo bez ministra na čele. Ešte by sme aj ušetrili. Ale ani ja, ani nikto normálny si nedokáže predstaviť, že by nemocnice mohli fungovať bez sestričiek, či školy bez učiteľov – čo sú všetko profesie, o ktorých vláda opakovane dokazuje, že si ich neváži,“ povedal Miškov.

Miškov a strana SKOK! podporujú požiadavky sestier, hoci si uvedomujú, že rozpočet je napätý, a že nie je bezodný. Podľa Miškova je však v zdravotníctve peňazí dosť, no veľká časť z nich sa rozkradne alebo je neefektívne minutá.

„O tom, že štvrtina až polovica peňazí v zdravotníctve skončí rozkradnutá, hovoria experti zo sektora, nie ja. Ak by sme hovorili len o najnižšom odhade kradnutia v zdravotníctve, tak je peňazí dosť na zvýšenie platov pre sestry, aj pre lekárov, a ešte by sa mohli znížiť odvody pre zamestnancov. Zdravotníctvo na Slovensku ovládla mafia, sestry, pacienti a lekári sú pre nich na poslednom mieste. Aby sa to zmenilo, minister vôbec nemusí byť expert – stačí, aby odpolitizoval riadenie a nekradol,“ zdôraznil Miškov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.