Miškov: Podmienkou SKOK! pri rokovaniach o akejkoľvek vláde bude riešenie zamestnanosti a platov

Miškov: Podmienkou SKOK! pri rokovaniach o akejkoľvek vláde bude riešenie zamestnanosti a platov

Pri akýchkoľvek rokovaniach o zostavení prípadnej vlády bude podmienkou strany SKOK! presadenie plánu Singapur, ktorý je zameraný na tvorbu pracovných miest, zvyšovanie platov a zlepšovanie podmienok pre mladých ľudí. Povedal to predseda strany Juraj Miškov v reakcii na závery programovej konferencie strany Smer. Smer podmienil rokovania o vládnej koalícii témou utečeneckej politiky.

"Najväčšími problémami Slovenska nie sú utečenci, ale nedostatok práce, nízke platy a to, že mladí ľudia sú nútení odchádzať do zahraničia. SKOK! má najlepší plán na riešenie týchto problémov - plán Singapur, ktorý už raz fungoval, a vďaka nemu som ako minister vo vláde Ivety Radičovej prispel k vzniku viac ako 54 tisíc reálnych pracovných miest," povedal Miškov.

Podľa Miškova vládny Smer pri riešení nezamestnanosti zlyhal. Strana SKOK! už preukázala, že počas vlády strany Smer nepribudlo na Slovensku 130 tisíc pracovných miest, ale len 5100.

"Nech vyhrá voľby ktorákoľvek strana, bude potrebovať, aby zodpovednosť za pracovné miesta a zvyšovanie platov prebrali tí, ktorí ich vedia riešiť - a SKOK! má najlepší plán. Ľudí na Slovensku netrápi hašterenie politikov, sklamali ich takmer všetci - jediné, čo ich zaujíma, je, kedy budú mať konečne slušnú prácu a dobrý plat. A toto vie dosiahnuť práve SKOK!, vďaka našim sto konkrétnym a merateľným opatreniam v pláne Singapur," dodal Miškov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.