Miškov: Pokuty sa nemajú nastavovať podľa platov ministrov

Miškov: Pokuty sa nemajú nastavovať podľa platov ministrov

Výška pokút za dopravné priestupky a ich ohlásené zvyšovanie sú len nástrojom, ako zo slovenských občanov štát žmýka ďalšie peniaze. Myslí si to Juraj Miškov, predseda strany SKOK!, ktorý kritizuje ohlasované zvyšovanie pokút za dopravné priestupky, pripravené ministrom vnútra Róbertom Kaliňákom.

„Zvyšovanie pokút sa tvári ako opatrenie v prospech bezpečnosti. V skutočnosti je to však len ďalší spôsob plnenia štátnej kasy na úkor pracujúcich ľudí, pre ktorých sú často už bežné pokuty likvidačné. Na Slovensku platia už dnes jedny z najvyšších pokút za dopravné priestupky v Európe, napríklad v Rakúsku sú omnoho nižšie,“ hovorí Miškov.

Podľa Miškova má byť cieľom polície zastaviť cestných pirátov, a nie robiť si z nich dojné kravy. „Pán minister Kaliňák povedal, že ak niekto trikrát za deň zaplatí osemsto eur, rýchla jazda ho prejde. Ja som presvedčený, že takéhoto človeka, ktorý trikrát za deň prejde okolo škôlky v obci vyše stokilometrovou rýchlosťou, by polícia nemala viac nechať šoférovať, a nie robiť si z neho zdroj plnenia štátneho rozpočtu,“ hovorí Miškov.

Podľa strany SKOK! sú pokuty, a nielen tie za dopravné priestupky, už dnes na Slovensku privysoké. Namiesto paušálneho zvyšovania pokút by mala byť ich výška odstupňovaná podľa závažnosti priestupku, napríklad podľa toho, či je rýchlosť prekročená na prázdnej ceste, alebo v rámci husto osídlenej obytnej zóny.

„Vieme si predstaviť i odstupňovanie pokút podľa výšky príjmu človeka, ktorý spácha dopravný priestupok – tak, ako je to bežné v škandinávskych krajinách. Sankcia má mať nápravný aj odstrašujúci účinok – a nie byť likvidačná pre obyčajného človeka a byť na smiech pre boháča,“ dodal Miškov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.