Miškov: Predstava, že stačí odmietnuť kvóty a budeme zachránení pred migračnou vlnou, je minulosť

Miškov: Predstava, že stačí odmietnuť kvóty a budeme zachránení pred migračnou vlnou, je minulosť

Nemecko a Rakúsko podľa predsedu strany SKOK! Juraja Miškova uzavretím svojich hraníc tlačia na krajiny V4, aby sa podieľali na riešení migračnej krízy.

Krátkozraká politika Róberta Fica aj väčšiny pravice sa dnes vypomstila. Namiesto prijatia niekoľko stoviek žiadateľov o azyl nám hrozí prílev desiatok tisíc nekontrolovaných migrantov.

„Silné reči a predstava, že stačí v Bruseli odmietnuť kvóty a Slovensko tak bude zachránené pred dôsledkami migračnej krízy, sú minulosťou. Keď migranti nebudú môcť ísť cez Rakúsko do Nemecka, pôjdu  cez Slovensko, a bude to pre nás oveľa horšie. Róbert Fico, aj väčšina pravicových politikov, klamali ľuďom kvôli vlastnej popularite – a tu je výsledok,“ povedal Miškov.

Robert Fico a ďalší politici, ktorí zlyhali, by podľa Miškova mali teraz okamžite sadnúť do lietadla a ísť rokovať do Berlína a Bruselu, namiesto prázdnych rečí na Slovensku, ktoré našej krajine robia hanbu a v konečnom dôsledku nám ubližujú.

„Fico, aj väčšina pravicových politikov, musia prestať klamať ľuďom. Doteraz boli zbabelí a predstierali, že sa dá zariadiť, aby Slovensko nemuselo prijať žiadnych žiadateľov o azyl. Faktom je, že žiadne riešenie tejto celoeurópskej krízy nebude bez nákladov pre Slovensko. Európa bez Nemecka migračnej kríze čeliť nedokáže, a Nemecko práve dalo všetkým jasne najavo, že ide o celoeurópsky problém, ktorého náklady nebude znášať samo,“ povedal Miškov.

Ani rozpad EÚ, ani rozpad Schengenu nie je podľa Miškova pre Slovensko alternatívou – utečenci by stále aj tak prichádzali, akurát my by sme na to znova sami doplatili ešte viac.

„Utečenecká kríza tu je, bez ohľadu na to, čo si o nej myslíme. Neexistuje spôsob, ako hermeticky ochrániť hranice EÚ pred návalom státisícov ľudí. Kto tvrdí, že sa to dá, vedome klame. Jediné možné je spoločné európske riešenie, nie jednostranné kroky,“ zdôraznil Miškov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.