Miškov: Rád sa stretnem s biskupmi, otvoríme tému odluky cirkví od štátu

Miškov: Rád sa stretnem s biskupmi, otvoríme tému odluky cirkví od štátu

„Veľmi rád využijem príležitosť stretnúť sa s biskupmi katolíckej cirkvi a diskutovať s nimi o dôležitých celospoločenských témach. Myslím, že je toho veľa, čo naozaj treba otvoriť: najmä téma odluky cirkví od štátu, razantný postoj cirkví ku korupcii a kauzám vlády, či aktuálna téma migrácie a utečencov, povedal predseda strany SKOK! Juraj Miškov v reakcii na stanovisko Konferencie biskupov Slovenska, že pred parlamentnými voľbami chce diskutovať s politickými stranami.

Podľa strany SKOK! je Slovenská republika zvrchovaný a právny štát, ktorý sa podľa svojej ústavy neviaže na žiadnu ideológiu, ani náboženstvo. Cirkev by preto podľa predstaviteľov strany SKOK! žiadnym spôsobom nemala zasahovať do politiky a ovplyvňovať politické dianie v krajine. Počas posledného obdobia to však niekoľkokrát urobila – napríklad spoluorganizovala februárové referendum o zákaze registrovaných partnerstiev, a podieľa sa aj na organizácii septembrového pochodu za zákaz interrupcií, ktorý sa bude konať v Bratislave.

Miškov je presvedčený, že ak sa chcú vysokí predstavitelia cirkevného kléru stretávať s politikmi, v prvom rade by mali ísť príkladom a nevyhýbať sa diskusii o problémoch, ktoré skutočne trápia občanov. „Cirkev sa dnes zapája do kampane za zákaz interrupcií, čo je opäť len téma vyvolávajúca vášne a prekrývajúca to, čo občanov skutočne trápi. Zákaz interrupcií nie je fungujúce riešenie, a cirkev by mala otvorene diskutovať aj o iných problémoch: korupcia, vlastné škandály, nenaplnené istoty a životná úroveň na Slovensku,“ podčiarkol Miškov.

SKOK! (Slovenská občianska koalícia) je stranou, ktorá v politike presadzuje občiansky princíp. SKOK! preto ako jediná strana vyzvala občanov, aby sa nezúčastnili februárového referenda a venoval tomu aj kampaň (pod názvom „Zostať doma nie je hriech)

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.