Miškov: S pozemkami pod investície sa kšeftuje rovnako za ľavice, ako za pravice

Miškov: S pozemkami pod investície sa kšeftuje rovnako za ľavice, ako za pravice

Únik citlivých informácií o príchode investora Jaguar – Land Rover do Nitry, a následné kšefty s výkupom pozemkov, ktorých nitky siahajú na Ministerstvo hospodárstva, nesie znaky trestného činu zneužitia informácií v obchodnom styku. A ide o takmer navlas rovnakú kauzu, akú už Slovensko zažilo v roku 2004 pri výkupe pozemkov pre investíciu automobilky Kia pri Žiline, hovorí nová strana SKOK!.

„Ľavica a pravica si môžu ruky podať – za oboch vlád, Dzurindovej aj Ficovej, rovnako unikli informácie o príchode veľkých investorov a rovnako špekulanti blízki vláde okradli bežných ľudí tým, že pozemky vykúpili včas na základe interných informácií. Ani ľavicoví, ani pravicoví politici si tak nemajú navzájom čo vyčítať, v kšeftoch okolo investícií sú rovnakí,“ povedal predseda novej strany SKOK! Juraj Miškov.

Podľa Miškova, zastavenie kšeftovania s pozemkami pri významných investíciách bolo jedným z prvých krokov, ktoré urobil ako minister hospodárstva. „Kým som bol minister, nestala sa žiadna podobná kauza. Aj vďaka stopnutiu kšeftov s pozemkami sa nám nakoniec podarilo presvedčiť americký Honeywell, aby urobil investíciu v Prešove. To je dôkaz, že politika sa dá robiť aj inak a lepšie, než ponúkajú ľavicový Smer a pravicové strany, ktoré majú všetky maslo na hlave,“ dodal Miškov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.