Miškov (SKOK!): Ak by som bol teraz premiérom, okamžite znížim dane!

Miškov (SKOK!): Ak by som bol teraz premiérom, okamžite znížim dane!

Vyšší výber daní o 1.3 miliardy EUR, je bohužiaľ dobrou správou len pre ministra Kažimíra, ale určite nie je dôvodom na radosť pre státisíce malých podnikateľov, živnostníkov, ale aj bežných ľudí, ktorí sa v posledných rokoch stali obeťami prudkého zvyšovania daní a odvodov.

Nezníženie DPH, zvyšovanie vymeriavacích základov, daňové licencie, nové dane (napríklad za registráciu motorových vozidiel), zmeny v odpisoch a desiatky ďalších zmien spôsobili, že znižovanie deficitu zaplatili len ľudia a firmy, nie štát. Vyberanie peňazí plnými priehrštiami od podnikateľov a rozdávanie omrviniek chudobným cez sociálne balíčky je pokrytecké a zbojnícke.

„Uťahovanie opaskov nemôže byť nekonečný príbeh - ak áno, niekde sa stala chyba. Je na čase, aby začal šetriť aj štát, a o svoje úspechy sa podelil naspäť s ľuďmi. Nie však kupovaním si konkrétnych voličov „za babku“ pred voľbami, ale trvalým znížením daní pre všetkých ľudí, ktoré povedie k zníženiu cien a k zvýšeniu čistých platov,“ konštatuje predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

Zníženie DPH na rožok o 1 cent, alebo vrátenie 10 eur na rodinu za predražený plyn je málo a je zbytočné, ak zároveň štát druhou rukou ľuďom berie takmer polovicu výplaty. Preto SKOK! presadzuje zníženie DPH na všetky potraviny, zníženie povinných sociálnych odvodov, ako aj zrušenie niektorých likvidačných opatrení pre malých podnikateľov.

Na jednej strane vidíme, ako vláda plytvá, ako sa kradne, na druhej strane ľudom ponúka pár eurovú almužnu. Slováci potrebujú nižšie ceny a vyššie platy. Robert Fico mal osem rokov, nedokázal to, rovnako ako vlády pred ním.

„SKOK! má konkrétny program nižších daní a odvodov, ktoré zvýšia čisté platy a znížia ceny potravín a energií. Ak by som bol premiérom dnes ja a minister financií by prišiel s tým, že vybral o 1.3 mld eur viac na daniach, okamžite by som znížil dane pre všetkých. Nie je predsa možné, aby rozdával almužny vybraným voličom a zvyšok si podelil so svojimi parťákmi. Kedy inokedy to chce urobiť, keď nie v takejto situácii?" povedal Juraj Miškov, predseda strany SKOK!.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.