Miškov: Šetrenie na kapitole školstva v Kažimírovom rozpočte na budúci rok je škandál

 Miškov: Šetrenie na kapitole školstva v Kažimírovom rozpočte na budúci rok je škandál

Zníženie výdavkov na rezort školstva v návrhu štátneho rozpočtu na budúci rok, keď štát plánuje takmer všade míňať viac, je podľa predsedu strany SKOK! Juraja Miškova len pokračovaním 20 ročnej politiky, keď školstvo nebolo nikdy pre žiadnu vládu skutočnou prioritou.

Podľa Juraja Miškova je škandálom, že hoci plánovaný rozpočet je pred voľbami veľmi rozhadzovačný, práve rozpočet rezortu školstva sa má stať jednou z mála obetí šetrenia v budúcoročnom rozpočte.

Od detí a mladých ľudí, ktorí dnes chodia do škôl, bude o 20 rokov závisieť osud našej krajiny. Je smutné, že za 25 rokov si to žiadni politici, či boli z pravice alebo z ľavice, na Slovensku neuvedomovali. Školstvo a mladí ľudia musia byť prioritou každej vlády – nielen prijímať zbrklé kvázi-reformy každých pár rokov, ale dlhodobo rozvíjať túto oblasť,“ zdôraznil Miškov.

Súčasťou volebného programu strany SKOK! bude aj návrh na určenie troch priorít, na ktorých by sa mali dohodnúť všetci politici naprieč celým spektrom. „Aspoň v najdôležitejších oblastiach by sa mali politici spojiť, a nie rozdeľovať – zhodnúť sa na dlhodobej vízii a tú presadzovať bez ohľadu na to, kto bude pri moci. Nesmú sa vytĺkať politické body populizmom na každej téme. Školstvo, a jeho rozvoj, by určite mali byť takouto spoločnou prioritou všetkých,

Návrh rozpočtu verejnej správy na roky 2016 – 2018 počíta so znížením rozpočtu kapitoly ministerstva školstva z 1,49 na 1,22 miliardy eur, t.j. o 272 miliónov eur. Čisté výdavky, bez prostriedkov z EÚ majú klesnúť z 1,12 na 1,09 miliardy eur, o zhruba 21 miliónov. Vyplýva to z porovnania vlaňajšieho a aktuálneho návrhu rozpočtu verejnej správy, ktoré boli zverejnené Úradom vlády SR.

K dnešnému dňu pritom ešte nie sú známe podrobné návrhy rozpočtov výdavkov jednotlivých kapitol, ani výdavkov ostatných inštitúcií verejnej správy.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.