Miškov: Slovensko má obrovský ľudský potenciál, ktorý štát nevyužíva, ale zneužíva

Miškov: Slovensko má obrovský ľudský potenciál, ktorý štát nevyužíva, ale zneužíva

Slovensko je krajinou s obrovským ľudským potenciálom, ktorý ale štát nevyužíva – naopak, zneužíva ho, tvrdí predseda strany SKOK!, Juraj Miškov. Exemplárnym príkladom takéhoto zneužívania sú podľa neho najmä sektory školstva a zdravotníctva.

„Všetky vlády, ľavicové i pravicové, školstvo a zdravotníctvo na Slovensku zanedbávali. Nebyť obetavých ľudí – učiteľov, sestričiek, lekárov – ktorí odvádzajú obrovský kus práce za mizerné platy, aj na úkor svojho súkromného života – už by dávno skolabovali. Aj preto by sme si ľudí v týchto povolaniach, ale aj v ďalších, ktorým štát hádže polená pod nohy namiesto pomoci – drobní podnikatelia, živnostníci, občianski aktivisti – mali nadovšetko vážiť,“ povedal Miškov.

Slovensko je pritom podľa Miškova krajinou, ktorá má úžasný ľudský potenciál, ale nevie ho využívať. „Mnohí mladí a šikovní ľudia Slovensko radšej opúšťajú a idú študovať a pracovať do zahraničia, pretože tam vidia viac príležitostí a vedia svoje schopnosti lepšie uplatniť. Slovensko nemá ropu, nemá more, a pripravuje sa tak o to najcennejšie, čo má – o ľudský potenciál,“ zdôraznil Miškov.

Miškov vidí dôvod súčasného stavu v tom, že Slovensko je úžasnou krajinou pracovitých ľudí, ale zle spravovaným štátom. „Sme krajinou, v ktorej ľudia dokázali ako prví na svete vymyslieť lietajúce auto, penový hliník, plazmový vrták. Nemusíme sa obracať na históriu, máme množstvo ľudí, na ktorých môžeme byť hrdí teraz a tu. Štát ich však nedokáže oceniť, nedokáže im ani vytvárať adekvátne podmienky – a to je prioritou, na ktorú sa treba zamerať,“ dodal Miškov.

Lepšie využitie ľudského potenciálu bude jednou z priorít volebného programu, ktorý strana SKOK! predstaví na svojej programovej konferencii v septembri. Využívanie ľudského potenciálu je pritom jednou z tém, ktoré sú pre Slovensko veľmi dôležité, no politické strany na Slovensku sa im doteraz nevenovali.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.