Miškov: Slovensko sa v podmienkach pre podnikanie od Singapúru stále viac vzďaľuje

Miškov: Slovensko sa v podmienkach pre podnikanie od Singapúru stále viac vzďaľuje

Drobným podnikateľom, živnostníkom, ľuďom v slobodných povolaniach a SZČO sa na Slovensku podniká stále horšie. Namiesto zlepšovania podmienok pre ľudí, ktorí nenatŕčajú ruku k štátu, ale naopak tvoria hodnoty a pracovné miesta, im štát stále viac uťahuje opasok a sťažuje podmienky. Namiesto toho, aby sme si tieto státisíce šikovných ľudí vážili, a dali im to aj skutočne pocítiť, vláda z nich robí nepriateľov štátu a občanov druhej kategórie, myslí si predseda strany SKOK!, Juraj Miškov. 

„Okrem pár vyvolených, ktorí žijú z obchodov so štátom, z dotácií a z veľkorysých eurofondov, na Slovensku neexistuje drobný podnikateľ, ktorého situácia sa za posledné roky zlepšila. Naopak, ocitli sa v pozícií lovnej zvery, na ktorú vláda a všetky úrady vyhlásili neobmedzenú poľovačku," povedal Miškov. 

Miškov je autorom Politiky na zlepšovanie podnikateľského prostredia, známej aj pod názvom Projekt Singapúr, ktorú schválila a uskutočňovala vláda Ivety Radičovej v čase, keď pôsobil ako minister hospodárstva.  

„Žiaľ, od Projektu Singapúr sa podnikateľské prostredie na Slovensku stále zhoršuje. Samotný projekt Singapúr sa za posledné roky rozrástol o desiatky opatrení, ktoré prijala vláda, a ktoré treba jednoducho zrušiť. Neustále rastúce dane, odvody, vymeriavacie základy, daňové licencie, pracovná zdravotná služba, zhoršenie v pravidlách BOZP, opätovné posilnenie odborárskeho monopolu, to všetko ťahá slovenské podniky ku dnu," hovorí Miškov. 

Rozšírený projekt Singapúr bude spolu s ďalšími opatreniami súčasťou programu strany SKOK!, ktorý Miškov predstaví v septembri. 

„Na Slovensku treba zmeniť celý systém toho, ako štát a úrady pristupujú k podnikateľom. Aj ten najmenší živnostník, ktorý zamestnáva len sám seba a platí minimálne odvody, je pre spoločnosť užitočnejší, než väčšina súčasných poslancov. Žiaľ, z existujúcich politických strán sa nenájde ani jedna, ktorá by sa s takouto myšlienkou stotožnila, aj preto musel vzniknúť SKOK ako alternatíva," uzavrel Miškov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.