Miškov: Slovensko zvládne prijať niekoľko tisíc utečencov

Miškov: Slovensko zvládne prijať niekoľko tisíc utečencov

Slovensko kvôli svojim politikom vyzerá pred svetom ako krajina zbabelcov. Je pravdou, že nekontrolovaný prílev migrantov by spôsobil vážne problémy. Na druhej strane treba jasne povedať, že Slovensko zvládne prijať niekoľko tisíc žiadateľov o azyl, tak, ako to zvládlo už v nedávnej minulosti.

Európskej únii sme to mali ponúknuť sami, a nie robiť si hanbu v debate o kvótach, ktorú aj tak prehráme. Myslí si to predseda strany SKOK!, Juraj Miškov.

„Milujem Slovensko a verím mu. Som presvedčený, že sa o niekoľko tisíc žiadateľov o azyl dokážeme postarať. Slováci v minulosti zvládli oveľa väčšie výzvy, než je dvetisíc vojnou, tábormi a nebezpečnou cestou skúšaných ľudí. A je mi ľúto, že väčšina politikov na Slovensku sa to bojí povedať nahlas. Buď Slovensku neveria, alebo sú hnedí – hnedí v srdci, a niektorí hnedí aj v trenkách, lebo sa neodvážia sami ísť príkladom,“ povedal Miškov.

Podľa Miškova všetci politici, ktorí dnes ešte stále debatujú, či utečencom pomôcť alebo nie, sú nielen mimo, ale aj poškodzujú Slovensko. „Dnes sa treba rozprávať len o dvoch veciach: po prvé, ako krízu riešiť, aby sa neopakovala a aby sa prílev utečencov zastavil. A po druhé, ako tým, ktorí tu už sú, pomôcť,“ povedal Miškov. 

Aby išiel príkladom, rozhodol sa Juraj Miškov v piatok, že sám zabezpečí ubytovanie a život jednej rodine utečencov na jeden rok. „Možno sa to niekomu zdá len ako gesto, ale cítim, že takéto gesto je treba vyslať. Nestačí, aby politici mali len prázdne reči. Sú chvíle, keď musí politik sám ísť príkladom,“ zdôraznil Miškov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.