Miškov ponúka pomoc s ubytovaním utečencov

Miškov ponúka pomoc s ubytovaním utečencov

Predseda Slovenskej občianskej koalície SKOK! Juraj Miškov dnes poskytol vyhlásenie pre médiá k aktuálnej utečeneckej kríze. „Prestaňme donekonečna mudrovať o tom, ako vyriešiť krízu s prívalom utečencov a poďme najskôr reálne pomôcť,“ vyhlásil Miškov.

Každý z politikov a je jedno, či je z ľavice alebo pravice iba tára a sľubuje, vykrikuje alebo straší. Niekoľko mesiacov vkuse. Veľkohubé vyhlásenia, rezolútne odmietanie, všetko bez akéhokoľvek efektu. Pozrime sa na výsledok - utečenci k nám prídu, chtiac či nechtiac. Nikto z nich s tým nič nespraví. Sme súčasťou Európskej únie a naše členstvo prináša ako výhody, tak aj zodpovednosť.

Slovenskí politici, z ľavice aj z pravice sa správajú ako zbabelci. Až na pár vzácnych výnimiek sa schovávajú za strach obyčajných ľudí z neznámeho, strach z utečencov a vybrali si, samozrejme, tú najjednoduchšiu cestu – nadávať na Európsku úniu ako pôvod všetkého zla.

„Hnevá ma, že vyzeráme ako zbabelci. Je mi ľúto, ak našu krajinu a našich ľudí politici vydávajú za krajinu zbabelcov. Slováci sa totiž v histórii popasovali s väčšími výzvami, ako je 2000 vojnou, tábormi a nebezpečnou cestou skúšaných ľudí. Máme dosť sily na to, aby sme to zvládli a aby sme svetu ukázali, že sme krajina dobrých ľudí. Napokon, svedčia o tom aj udalosti minulých dní, kedy sa stovky možno tisícky ľudí - dobrovoľníkov zmobilizovalo a pomohlo,“ dodal predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

„Preto som sa rozhodol postarať sa o ubytovanie, vzdelanie a jednej rodine utečencov, ktorá sa rozhodne pre život na Slovensku a získa utečenecký azyl.  Obrátim sa na príslušné inštitúcie a požiadam o sprostredkovanie tejto pomoci,“ povedal Miškov.

V ťažkých chvíľach by mali krajine pomôcť tí, ktorí mali to šťastie a majú toho viac než niektorí iní. „Chcem byť inšpiráciou a príkladom pre ostatných poslancov Národnej rady, členov vlády a politikov z ľavice aj pravice. Naberme odvahu, preberme skutočnú zodpovednosť a ukážme, že na Slovensku nie je ľudskosť iba fráza. Nenechávajme zase problémy na ľuďoch, poďme ako politici reálne pomôcť,“ uzavrel Juraj Miškov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.