Odluka s Havranom

Odluka s Havranom

Všetci ju chcú, nikto ju nespravil. Odluka cirkvi od štátu je poslednou nesplnenou požiadavkou Novembra ´89. Pozývame vás na ďalšiu zo série našich diskusií na tému odluky cirkví od štátu. Najbližšie sa stretneme 14. mája v Prešove, 28. mája v Banskej Bystrici, 4. júna v Žiline a 18. júna v Košiciach.

Záznam z prvej diskusie, ktorá sa uskutočnila 20. apríla 2015 v Bratislave na tému odluky cirkví od štátu.

Hosťami boli:
Marián Balázs (publicista)
Daniel Krajcer (poslanec NR SR)
Martin Kramara (hovorca Konferencie biskupov Slovenska)
Igor Rintel (predseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR)
Daniel Pastirčák (kazateľ Cirkvi bratskej)
Miroslav Tížik (sociológ)

Diskusiu moderoval Michal Havran, v hľadisku svojou prítomnosťou a otázkami na hostí diskusiu poctila aj bývalá premiérka Iveta Radičová. Diskusie organizuje Centrum pre otvorenú politiku https://www.facebook.com/CentrumPreOtvorenuPolitiku

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.