PRAVICA A ĽAVICA NIE SÚ JEDINÉ DVE MOŽNOSTI

PRAVICA A ĽAVICA NIE SÚ JEDINÉ DVE MOŽNOSTI

Slovensku hrozí, že parlamentné voľby v roku 2016 nebudú mať žiaden reálny obsah, a stanú sa len prázdnym súbojom medzi pravicou a ľavicou, ktoré sa vo vedení štátu striedajú už dvadsať rokov.  Myslí si to predseda strany SKOK!, Juraj Miškov.

„Od pádu Mečiara sa v podstate pri moci stále dokola striedajú politici z ľavice a pravice. Pomáha im v tom to, že našu spoločnosť rozdeľujú a polarizujú. Nerobia to však v mene ideí a názorov, veď väčšina z nich v skutočnosti ani nevie, čo naozaj znamená byť pravičiar či ľavičiar. Robia to iba v mene ovládnutia moci,“ hovorí Miškov.

Miškov sa obáva toho, že voľby v roku 2016 nebudú mať skutočný obsah, a stanú sa len divadlom, pri ktorom budú politici Smeru a pravice presviedčať ľudí, že svet môže byť len červeno-modrý.

Róbert Fico postaví kampaň na svojich balíčkoch a na strašení voličov, že ak zvolia pravicu, tá ich zruší. Pravica bude všetky jeho kroky kritizovať, pretože na viac nemá – lenže hovoriť na všetko iba „lebo Fico“ už dnes voličom nestačí,“ hovorí Miškov.

„Len kritizovať nestačí, zvlášť nie v čase, keď je zrejmé, že na Slovensku zlyhali všetky politické garnitúry, nielen jedna. Zmena v slovenskej politike si vyžaduje v prvom rade prestať s prázdnym politikárčením, ktoré je dobré len pre strany, ale nie pre ľudí,“ dodal Miškov.

Podľa Miškova politici pravice a ľavice dvadsať rokov polarizovali spoločnosť, vytvárali dojem, že existujú len dve možnosti a tak ľudí nútili vyberať si medzi nimi. Väčšina ľudí však cíti, že to nie je prirodzené.

Ešte tu nebolo hnutie, ktoré by nehralo hru na ľavicu a pravicu, na boj proti Ficovi a za Fica – našou výhodou je to, že sme politiku videli z vnútra. Vieme, ako ju zmeniť a máme dostatok odborníkov, aby sme presadili riešenia skutočných problémov ľudí,“ zdôraznil Miškov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.