PROBLÉMY Z REGIÓNOV SA NEDAJÚ RIEŠIŤ Z BRATISLAVY

PROBLÉMY Z REGIÓNOV SA NEDAJÚ RIEŠIŤ Z BRATISLAVY

Slovenská občianska koalícia (SKOK!) dnes v Prešove predstavila plán posilnenia regiónov. Postupné roztváranie nožníc medzi jednotlivými regiónmi je stále obrovským problémom. Obzvlášť niektoré okresy na východe a juhu Slovenska sú objektívne znevýhodnené. Preto sa SKOK! rozhodol predstaviť tri dôležité riešenia týchto pretrvávajúcich regionálnych problémov.

Slovenská občianska koalícia (SKOK!) dnes v Prešove predstavila plán posilnenia regiónov.

„Postupné roztváranie nožníc medzi jednotlivými regiónmi je stále obrovským problémom. Obzvlášť niektoré okresy na východe a juhu Slovenska sú objektívne znevýhodnené. Preto sa SKOK! rozhodol predstaviť tri dôležité riešenia týchto pretrvávajúcich regionálnych problémov“, vysvetlil predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

„Ako prvé je nutné uskutočniť zmenu volebného systému tak, aby aspoň polovica poslancov bola volená priamo v jednotlivých regiónoch Slovenska“, uviedol Daniel Krajcer, člen výkonnej rady strany SKOK!. Súčasnú prehlbujúcu sa priepasť medzi občanmi a politikmi je nutné konečne prekonať a definitívne uzavrieť.

Ako druhé programové riešenie pripravujeme plán na zavedenie bezdaňových zón v okresoch s najvyššou mierou nezamestnanosti, ktoré predstavíme v najbližších týždňoch. „Okresy s najvyššou mierou nezamestnanosti potrebujú reálnu a okamžitú pomoc, aby aj ľudia, ktorí tam žijú získali šancu na zlepšenie svojich podmienok. Tieto okresy sú už dlhú dobu hladovými dolinami a potrebujú konečne radikálne riešenie, nie iba neustále sľuby“, povedal predseda programovej rady SKOK! Martin Chren.

„Zvyšovanie životnej úrovne vidieka a znižovanie regionálnych rozdielov. Toto je to, čo považuje slovenská občianska koalícia (SKOK!) za skutočne dôležité. Sú to totiž základné podmienky sociálnej stability v krajine“, zhodnotil člen programovej rady Ján Šubák.

Okrem programu pripraveného pre celé Slovensko, navrhuje strana SKOK! aj samostatné riešenia pre jednotlivé regióny východného a južného Slovenska. Tieto riešenia vyplývajú z hlavných príčin regionálnych problémov, akými sú, nízka úroveň hospodárskej konkurencieschopnosti regiónov, nízka dostupnosť a úroveň infraštruktúry, vysoká hodnota environmentálnych záťaží, zvýšený výskyt povodní.

„Cesty, dostupnosť, dopravná infraštruktúra. To je to, čo východný región potrebuje. Jedným z možných konkrétnych opatrení v tejto oblasti je napríklad aj elektrifikácia železničnej trate Bánovce nad Ondavou – Snina“, uviedol člen programovej rady Ján Šubák.

Realizácia tohto opatrenia umožní priame, rýchlejšie, komfortnejšie, ekonomickejšie a ekologickejšie železničné prepojenie regiónu s hlavným mestom. Ďalším racionálnym návrhom je budovanie protipovodňových opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť ľudí a vytvárajú aj pracovné príležitosti pre nízko-kvalifikovaných zamestnancov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.