Politici, ktorí boli na Pochode za život, by mali otvorene priznať, či sú za zákaz interrupcií

Politici, ktorí boli na Pochode za život, by mali otvorene priznať, či sú za zákaz interrupcií

Rešpektujeme Pochod za život a právo všetkých občanov povedať svoj názor. Sme však zhnusení prázdnosťou našich politikov – bez ohľadu na farbu trička, zhodne z oboch táborov, aj z pravice, aj z ľavice. Tých všetkých, ktorí sa dnes prišli predviesť na pochod, lebo je to pekné, lebo si myslia, že získajú body, lebo byť proti by ohrozilo ich “popularitu“.

Cieľom Pochodu za život je presadenie plošného zákazu interrupcií. Politici, ktorí sa tohto pochodu proti právam žien zúčastnili, by mali otvorene priznať, či sú za plošný zákaz interrupcií a či by za takýto návrh v parlamente hlasovali.

„Každý politik, ktorý sa tohto pochodu zúčastnil, sa tým k plošnému zákazu interrupcií hlási. Pýtame sa politikov, ktorí sa tam dnes pretŕčali, alebo pochod podporili - sú vám ukradnuté práva našich žien?“ hovorí predseda strany SKOK!, Juraj Miškov.

Podľa Miškova nie je ani jeden politik, ktorý by interrupcie podporoval, či dokonca ich chcel viac. Plošný zákaz interrupcií by ale priniesol viac problémov, bolesti a utrpenia. Treba si vážiť práva žien a všetkých ľudí, ktorí na Slovensku žijú. Počet umelých prerušení tehotenstva pritom na Slovensku prirodzene klesá. Netreba meniť systém, ktorý funguje.

SKOK! upozorňuje, že účasť politikov na Pochode za život, ale aj postoj strán k iným témam – napríklad k februárovému referendu či k odluke cirkví od štátu – ukazuje, že slobody sú na Slovensku ohrozené. Až 8 z 10 politikov v slovenskom parlamente zastupuje buď stranu Smer, alebo hodnotové klony KDH. Na Slovensku dnes neexistuje parlamentná strana, ani ľavicová, ani pravicová, ktorá by slobody a práva všetkých ľudí dokázala účinne obhajovať. 

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.