Politikom pri Grécku už nejde o ľudí, iba o to, aby boli za pekných

Politikom pri Grécku už nejde o ľudí, iba o to, aby boli za pekných

Európski aj grécki politici sa prestali starať o dôsledky na ľudí a handrkujú sa už len o to, komu zostane v rukách Čierny Peter. Nejde im už o ľudí, iba o svoj vlastný obraz, myslí si Juraj Miškov, predseda strany SKOK!.

„Namiesto hľadania zmysluplných riešení pre ľudí v Grécku sme posledné dni len svedkami boja o "správnu" mediálnu interpretáciu. Situácia s Gréckom mi tak na európskej úrovni pripomína to najhoršie zo slovenskej politiky,“ hovorí Miškov.

Aj podľa ekonomického odborníka a poslanca strany SKOK! Jozefa Kollára vývoj gréckej drámy len potvrdzuje, že koniec už cítia všetci zúčastnení, ale nikto to nechce otvorene a pravdivo pomenovať. Grécky premiér Alexis Tsipras tvrdí, že podmienky predĺženia programu sú historickým ponížením pre Grécko, zatiaľ čo šéf euro-skupiny hovorí, že boli to Gréci, ktorí odišli od rokovacieho stola.

Vyhlásenie referenda, v ktorom majú občania rozhodnúť o podmienkach pomoci, je podľa Kollára na jednej strane legitímnym krokom vlády a parlamentu. „Obrátiť sa však na ľudí doslova niekoľko hodín pred vypršaním času na nájdenie dohody a neschopnosť politikov ani po štyroch mesiacoch nájsť riešenie, je prejavom hĺbky odtrhnutia sa politikov od reálneho života. A zbabelým pokusom urobiť z vlastných občanov rukojemníkov,“ dodal Kollár.

Podľa Jozefa Kollára je skutočným a v danej situácii jediným riešením čo najrýchlejšie zavedenie duálnej meny v Grécku, ktoré umožní obnovenie rovnováhy v krajine. „Akékoľvek predlžovanie patovej situácie je neúnosným hazardom nielen pre ľudí v Grécku, ale hazardom s dôverou eurozóny a celej EÚ,“ uzavrel Kollár.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.