Povedzme áno budúcnosti Slovenska: Výhody členstva Slovenska v EÚ a riziká vystúpenia

Povedzme áno budúcnosti Slovenska: Výhody členstva Slovenska v EÚ a riziká vystúpenia

Strana SKOK – Európski liberálni demokrati predstavila 9. mája 2017 pri príležitosti Dňa Európy edukatívny materiál o výhodách členstva Slovenska v Európskej únii a rizikách vystúpenia. Tento materiál je súčasťou kampane strany SKOL-ELD s názvom „Povedzme áno budúcnosti Slovenska“, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie občanov Slovenska o fungovaní Európskej únie, postavení Slovenska v nej a benefitoch vyplývajúcich z členstva. Zámerom kampane je tiež vyvážiť informačný nepomer, ktorý v téme EÚ na Slovensku je.

„Euroskeptickú rétoriku počúvame od slovenských politikov už niekoľko rokov. V poslednom období však zosilnela do takej miery, že v našom parlamente dnes vlastne nie je žiadna strana, ktorá by sa otvorene a úprimne stavala za členstvo Slovenska v EÚ,“ hovorí Juraj Miškov, predseda strany SKOK-ELD a bývalý minister hospodárstva SR. „V čase, keď jeden členský štát opúšťa EÚ a u nás sa niektorí za odchod tiež vyslovujú, však o výhodnosti nášho členstva hovoriť musíme. Ešte dôležitejšie je povedať si pravdu o rizikách vystúpenia z EÚ. V dnešnej dobe je náročné a nepopulárne presviedčať pomocou faktov a argumentov, no je to správne. Ak sa o to ani len nepokúsime, neskončí sa to pre Slovensko a jeho občanov dobre,“ dodáva Juraj Miškov.

30 strán ilustrovaného textu opierajúcich sa o fakty a argumenty ukazuje, čo všetko je na Slovensku vďaka členstvu v EÚ lepšie. „Výhody členstva v EÚ sa za 13 rokov prejavili po celom Slovensku a pocítil ich každý občan – či už sa prešiel po novom námestí, jazdil po novej diaľnici, cestoval bez kontroly do Talianska, lacno telefonoval zo zahraničia, alebo strávil semester na európskej univerzite. A práve mladá generácia z členstva v EÚ najviac ťaží a vystúpením by najviac stratila,“ hovorí Tomáš Lukačovský, analytik zahraničnej a európskej politiky, ktorý na príprave edukatívneho materiálu spolupracoval.

Keďže tretina mladých ľudí na Slovensku považuje členstvo Slovenska v EÚ za zlú vec a až dve tretiny sympatizujú s euroskeptickými názormi na EÚ, strana SKOK-ELD sa bude snažiť prostredníctvom sociálnych sietí dostať tento materiál k čo najväčšiemu počtu mladých ľudí. Súčasne strana SKOK-ELD privíta záujem stredných a vysokých škôl o bezplatné zaslanie výtlačkov tohto edukatívneho materiálu. V záujme šíriť pravdivé informácie o EÚ medzi mladými ľuďmi preto text v celom svojom rozsahu nepropaguje ani nekritizuje žiadnu politickú stranu. Namiesto toho ponúka fakty a argumenty zoradené do 10 tematických oblastí, ktoré informujú o konkrétnych výhodách členstva SR v EÚ a následne ponúkajú pohľad na to, o čo by občania SR v danej oblasti prišli, ak by Slovensko vystúpilo z EÚ.

Výhody členstva Slovenska v EÚ a riziká vystúpenia na stiahnutie

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.