Pozývame Vás na prednášku Laury Stefan

28. septembra 2015, 18.00 h.

Hotel Crowne Plaza, Bratislava

MIESTA SÚ LIMITOVANÉ, PROSÍME REGISTRUJTE SA na tlacove@sk-ok.sk do pondelka 28.9.2015 do 12:00

Program:

18.00     Otvorenie a privítanie účastníkov (Juraj Miškov, predseda SKOK!)

18.05     Vystúpenie p. Laury Stefan

18.45     Panelová diskusia – Iveta Radičová, Laura Stefan, Kamil Krnáč

(p. Iveta Radičová sa panelovej diskusie zúčastní na pozvanie Centra pre otvorenú politiku)

20.00     Záver

Laura Stefan je jednou z hlavných autoriek úspešných rumunských protikorupčných reforiem, na základe ktorých dokázali zodpovedné orgány vyšetriť viacero politických káuz a aktuálne stíhajú aj súčasného rumunského predsedu vlády.

V rokoch 2005 a 2007 zastávala pozíciu riaditeľky rumunského ministerstva spravodlivosti zodpovednej za protikorupčnú politiku. Vypracovala a presadila protikorupčnú stratégiu a akčný plán, je autorkou kľúčových častí rumunskej protikorupčnej legislatívy. Navrhla a zrealizovala viacero osvetových programov v oblasti boja proti korupcii a pripravila plán reformy rumunskej prokuratúry.

Pani Stefan je zakladateľkou EFOR (Expert Forum), ktoré zastrešuje oblasť vymáhateľnosti práva a protikorupčnej legislatívy. Má viac ako 15 ročné odborné skúsenosti tak vo verejnom, ako aj v súkromnom sektore. Od roku 2012 je jednou zo 17 členov Expertnej skupiny na boj proti korupcii v EU, ktorá zastrešuje tvorbu protikorupčných správ Európskej komisie. Pôsobí tiež ako medzinárodný expert v oblasti boja proti korupcii, reformy súdnictva, a boja proti praniu špinavých peňazí pre Európsku komisiu, pre Svetovú banku, rovnako ako aj pre UNDP a OECD. Koordinuje rôzne národné a regionálne programy vo svojej odbornej pôsobnosti.