Programová konferencia SKOK!

Programová konferencia SKOK!

V sobotu 5. novembra sa v Bratislave uskutočnila programová konferencia Slovenskej občianskej koalície SKOK! Sme radi, že pozvanie na doobedňajšiu verejnú časť prijali páni Michal Havran, Dušan Fischer, Michal Vašečka a Peter Markovič, ktorí vystúpili ako hostia so svojimi diskusnými príspevkami. Pozrite si príspevky v krátkych zostrihoch nižšie.

 

ZNIČIA POPULISTI EURÓPU? V akom stave sa aktuálne nachádza slovenská politika a má slušná a na faktoch založená politika zmysel? O týchto, ale aj iných otázkach sme v sobotu diskutovali s Michalom Vašečkom, ktorý prijal naše pozvanie a vystúpil ako hosť na našej programovej konferencii.

Posted by Slovenská občianska koalícia SKOK on Monday, 7 November 2016

 

ZNIČIA POPULISTI EURÓPU? "Nárast extrémistických politických síl je postavený na tom, čo je pravda a čo pravda nie je, konšpiračných teóriách, na nedôvere voči médiám a voči všetkým politikom." – Peter Markovič Sme radi, že aj Peter prijal naše pozvanie, aby vystúpil na programovej konferencii ako hosť a podelil sa o svoje skúsenosti.

Posted by Slovenská občianska koalícia SKOK on Wednesday, 9 November 2016

 

AKÝM BEZPEČNOSTNÝM HROZBÁM ČELÍ SLOVENSKO A EURÓPSKA ÚNIA? O tom nám na programovej konferencii porozprával náš ďalší hosť, Dusan Fischer zo Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku. Problémom podľa neho je, že politickí predstavitelia majú problém jasne zadefinovať čomu čelíme, s riešeniami prichádzajú neskoro a povinnosti štátu často musia suplovať mimovládne organizácie a think-tanky.

Posted by Slovenská občianska koalícia SKOK on Friday, 11 November 2016

 

PROSPERITA PRE VŠETKÝCH, NIELEN PRE VYVOLENÝCH Michal Havran: "Je dôležité apelovať na politikov, aby si uvedomili, že pre Slovensko je dôležitý taký hospodársky rast, z ktorého budú mať prospech všetky segmenty spoločnosti, aj tí najchudobnejší." Ďakujeme Michalovi, že sa zúčastnil ako hosť našej programovej konferencie a podelil sa o svoje myšlienky, ktoré stoja za zamyslenie.

Posted by Slovenská občianska koalícia SKOK on Monday, 14 November 2016

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.