SKOK!: Ak bude vládnuť SMER s klonmi KDH, odluka cirkví od štátu nebude

SKOK!: Ak bude vládnuť SMER s klonmi KDH, odluka cirkví od štátu nebude

Vyjadrenia podpredsedu strany SMER-SD Mareka Maďariča, sú jasným dôkazom toho, že vládna strana nemá žiadny záujem presadiť finančnú odluku cirkví od štátu. Podpredseda Smeru totiž jasne priznal, že chcú presadzovať zachovanie súčasného modelu s minimálnymi zmenami.

„Najspravodlivejší spôsob ako financovať cirkvi je asignačná daň, ktorú platia priamo ľudia na základe svojho slobodného rozhodnutia. Finančnou odlukou cirkví od štátu sa totiž zvyšuje sloboda nielen občanov, ale aj samotných cirkví,“ povedal poslanec NR SR za SKOK! Daniel Krajcer.

Odluka cirkví od štátu bola základnou požiadavkou, ktorá sa objavovala v prvých novembrových výzvach pri spoločenských zmenách v roku 1989. Konkrétny návrh finančnej odluky predložili po prvýkrát v histórii samostatného Slovenska do parlamentu až poslanci strany SKOK! v septembri 2015. Poslanci Smeru a tzv. klonov KDH však tento návrh nepodporili.

„Po 25. rokoch naozaj nie je dôvod na ďalšie odkladanie tejto témy, ktorá má už dlhodobo väčšinovú podporu občanov Slovenska. Ak bude SKOK! súčasťou vlády, urobí všetko pre to, aby finančnú odluku cirkví od štátu aj naozaj presadil,“ dodal poslanec NR SR a predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

SKOK!  je politickou stranou, ktorá presadzuje občianske princípy pri správe vecí verejných. Preto sme sa rozhodli predstaviť vlastný model odluky štátu a cirkví, založený na zmene spôsobu financovania nielen aktivít cirkevných, ale aj na zmene spôsobu financovania obnovy národných kultúrnych pamiatok (ktorých údržba a rekonštrukcie predstavujú aj významnú časť výdavkov registrovaných cirkví) prostredníctvom asignovanej dane.

 

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.