SKOK!: Eurohujeri nemali pravdu, ale radovať sa z toho môžu dnes len blázni

SKOK!: Eurohujeri nemali pravdu, ale radovať sa z toho môžu dnes len blázni

„Eurohujeri nemali pravdu, ale radovať sa z toho môžu dnes len blázni. Európskej únii dnes, po výsledkoch gréckeho referenda, už hrozia nielen finančné, ale aj bezpečnostné riziká,“ povedal poslanec strany SKOK! Jozef Kollár.

V celom gréckom príbehu zavedenia eura vždy víťazilo politikárčenie nad zdravým rozumom. A my, ako aj európski politici, by si z tejto extrémne drahej a nešťastnej lekcie mali vziať ponaučenie.

Od prijatia Grécka do Eurozóny na základe politického, a nie ekonomického rozhodnutia, cez popieranie dôvodov na skoré riešenie, politikárčenie pri prijímaní záchranných mechanizmov, nástup populistickej a nezodpovednej vlády v Grécku – dnešný stav je len vyústením celého sledu zlých rozhodnutí a znamená podľa Kollára kritickú výzvu pre budúcnosť Európskej únie.

„Vzhľadom na stupeň prepojenia bankových systémov Grécka s bankami v Bulharsku, v Macedónsku, v Srbsku a na Cypre, môže súčasná situácia ľahko viesť k destabilizácií finančného systému prinajmenšom na celom Balkáne. A odtiaľ je už len malý krôčik k politickej destabilizácii na celom kontinente,“ upozornil Jozef Kollár.

Podľa Kollára je dnes už riešenie situácie nielen v rukách ekonómov, ale treba pripravovať aj bezpečnostné opatrenia. „Radovať sa z dnešnej situácie a zameriavať sa na to, kto mal pred pár rokmi pravdu, namiesto sústredenia sa na riešenie akútneho stavu, je dnes čisté bláznovstvo.“

SKOK! upozorňuje na to, že Európska únia dnes čelí problémom na Ukrajine, problému s prívalom imigrantov. Destabilizácia Balkánu by mohla viesť k prekročeniu kritického množstva problémov. Preto vyjadrujeme  nádej, že lekcia, ktorú v nedeľňajšom referende udelili grécki občania všetkým politikom, európskym aj gréckym, bude dostatočným poučením pre obe strany za rokovacím stolom urýchlene nájsť vykonateľné riešenie bez ďalšieho zbytočného politikárčenia.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.