SKOK: Lídri sa pokúšajú resuscitovať takmer nevyliečiteľného pacienta

Dnes je už zjavné, že Grécko bude musieť odpísať časť svojich dlhov, či už priamo alebo nepriamo cez stratu hodnoty meny, ak by vystúpilo z eurozóny.

Lídri Európskej únie sa naďalej pokúšajú o veľmi drahú resuscitáciu takmer nevyliečiteľného pacienta uvádza SKOK! v súvislosti s dnešnou dohodou s Gréckom. Grécka vláda bude musieť splniť niekoľko úloh, aby získala ďalšiu finančnú pomoc.

SKOK! upozorňuje, že ešte ťažšie ako vyrokovať dohodu bude uviesť ju do života. "Aj keď si únia môže teraz na pár dní 'vydýchnuť', riziko, že implementácia dohodnutých podmienok a reforiem v Grécku zlyhá, je veľmi veľké. Jednoducho, lídri EÚ sa naďalej pokúšajú o veľmi drahú resuscitáciu takmer nevyliečiteľného pacienta," hovorí člen výkonnej rady strany SKOK! Jozef Kollár.

Členovia SKOK-u Jozef Kollár a Juraj Miškov navrhovali vytvorenie fondu, do ktorého Grécko vloží svoj majetok ako formu záruky, už v roku 2010 počas náročných koaličných rokovaní. "A preto vítame túto podmienku. Aj bežná rodina s hypotékou musí počítať s tým, že ručí za úver svojím bytom," dodal predseda strany SKOK! Juraj Miškov.