SKOK: Lídri sa pokúšajú resuscitovať takmer nevyliečiteľného pacienta

SKOK: Lídri sa pokúšajú resuscitovať takmer nevyliečiteľného pacienta

Dnes je už zjavné, že Grécko bude musieť odpísať časť svojich dlhov, či už priamo alebo nepriamo cez stratu hodnoty meny, ak by vystúpilo z eurozóny.

Lídri Európskej únie sa naďalej pokúšajú o veľmi drahú resuscitáciu takmer nevyliečiteľného pacienta uvádza SKOK! v súvislosti s dnešnou dohodou s Gréckom. Grécka vláda bude musieť splniť niekoľko úloh, aby získala ďalšiu finančnú pomoc.

SKOK! upozorňuje, že ešte ťažšie ako vyrokovať dohodu bude uviesť ju do života. "Aj keď si únia môže teraz na pár dní 'vydýchnuť', riziko, že implementácia dohodnutých podmienok a reforiem v Grécku zlyhá, je veľmi veľké. Jednoducho, lídri EÚ sa naďalej pokúšajú o veľmi drahú resuscitáciu takmer nevyliečiteľného pacienta," hovorí člen výkonnej rady strany SKOK! Jozef Kollár.

Členovia SKOK-u Jozef Kollár a Juraj Miškov navrhovali vytvorenie fondu, do ktorého Grécko vloží svoj majetok ako formu záruky, už v roku 2010 počas náročných koaličných rokovaní. "A preto vítame túto podmienku. Aj bežná rodina s hypotékou musí počítať s tým, že ručí za úver svojím bytom," dodal predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.