SKOK!: Mikloško by mal zložiť mandát, KDH by ho malo stiahnuť z kandidátky

SKOK!: Mikloško by mal zložiť mandát, KDH by ho malo stiahnuť z kandidátky

Jozef Mikloško v rozhovore pre náboženský magazín priznal, že zákon, v ktorom navrhoval doživotné väzenie za interrupciu a 12 rokov väzenia za umelé oplodnenie, ani nečítal a nevedel, čo obsahuje. Nepoctivý a nezodpovedný prístup k práci je dôvodom na okamžitý odchod z parlamentu. „Ak KDH Mikloška nestiahne z kandidátky, znamená to, že toleruje a schvaľuje nepoctivú a nezodpovednú prácu poslancov,“ hovorí Juraj Miškov, predseda SKOK!.

Poslanec Jozef Mikloško (KDH) je jedným z troch predkladateľov absurdnej novely zákona, v ktorej navrhovali tresty doživotného väzenia pre ženy, ktoré podstúpia interrupciu, či 5 až 12 rokov väzenia pre rodičov, ktorí podstúpia umelé oplodnenie. SKOK! upozorňuje, že zákon, ktorý je v rozpore s ústavou, poslanec Mikloško najprv obhajoval, no v nedávnom rozhovore pre katolícky magazín cestaplus.sk sa priznal, že zákon, ktorý predložil, v skutočnosti ani nečítal.

„O 16.30 ma [poslanec Kuffa] vyvolal zo schôdze Svetového apoštolátu Fatimy a v aute som návrh zákona podpísal. Druhý zákon s aplikáciou Trestného práva a s neprimeranými postihmi a trestami som nemal možnosť si prečítať,“ hovorí Jozef Mikloško v rozhovore pre cestaplus.sk.

SKOK! je pobúrený nepoctivým a nezodpovedným prístupom poslanca KDH Jozefa Mikloška ku svojej práci. Akýkoľvek zákon, ktorý zasahuje do trestného konania, je veľmi závažnou spoločenskou zmenou. Poslanec, ktorý predkladá zákon, v ktorom navrhuje rozdávať doživotné či dlhoročné tresty odňatia slobody, a prizná sa, že o tom ani nevedel, svojim nepoctivým a nezodpovedným prístupom porušil nielen všetky pravidlá poslaneckej práce, ale spreneveril sa sľubu poslanca podľa ústavy.

Ignorancia a nezodpovednosť takéhoto stupňa by v akejkoľvek práci bola pre každého bežného občana dôvodom na okamžitú výpoveď, a to aj v prácach, ktoré zďaleka nie sú tak vysoko finančne ohodnotené, ako práca poslanca NR SR.

„Predniesť zákon, v ktorom sa rozdávajú absurdné dlhoročné tresty väzenia, a potom sa priznať, že ho ani nečítal, to je horšie ako hlasovať za svojho kolegu. Každého normálneho človeka by za nezodpovedný prístup k práci, k akému sa priznal Jozef Mikloško, na hodinu vyhodili. Jozef Mikloško by mal okamžite zložiť mandát poslanca a odísť do politického dôchodku,“ zdôraznil Miškov.

SKOK! preto vyzýva Jozefa Mikloška, aby sa vzhľadom na svoje priznanie o  nezodpovednom prístupe k práci vzdal svojho poslaneckého mandátu. SKOK! zároveň vyzýva Kresťanskodemokratické hnutie, aby Mikloška stiahlo zo svojej kandidačnej listiny pre nadchádzajúce parlamentné voľby.

„Ak KDH Jozefa Mikloška zo svojej kandidátky nestiahne, znamená to, že nielen podporuje absurdné tresty pre matky a ženy, ale že zároveň schvaľuje a podporuje absolútne nepoctivý a nezodpovedný prístup k práci poslanca, nehodný akéhokoľvek verejného činiteľa. KDH má teraz možnosť ukázať, či im na poctivej a zodpovednej práci záleží,“ zdôraznil predseda strany SKOK!, Juraj Miškov.

Zdroj informácie: http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/miklosko-niekedy-treba-liecit-aj-sokom

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.