SKOK!: Miškov vyzýva Pellegriniho, aby predložil parlamentu správu o kontrole v Mochovciach

SKOK!: Miškov vyzýva Pellegriniho, aby predložil parlamentu správu o kontrole v Mochovciach

 

Správa kontrolórov NKÚ o Slovenských elektrárňach je podľa strany SKOK! bezdôvodne v utajenom režime. Predseda strany Juraj Miškov preto žiada predsedu NR SR Petra Pellegriniho, aby ju predložil na rokovanie pléna Národnej rady Slovenskej republiky.

Poslanci parlamentu by mali priamo v pléne rokovať o správe o výsledkoch kontroly Najvyššieho kontrolného úradu v jadrovej elektrárni Mochovce. Správa je v utajenom režime, a väčšina poslancov sa s ňou neoboznámi, hoci o vykonaní kontroly rozhodli hlasovaním všetkých. NR SR pritom bežne rokuje o materiáloch v režime vyhradené a dôverné, a je na to technicky zabezpečená.

Podľa poslanca za stranu SKOK! Martina Chrena, ktorý sa so správou oboznámil, nie je dôvod, aby o nej nemohol rokovať celý parlament. „Žiaľ, nemôžem hovoriť o detailoch, ale pre mňa správa bola potvrdením toho, čo sme už v minulosti dôrazne kritizovali – vrátane nezrovnalostí pri určení privatizačnej ceny. Už počas pôsobenia Juraja Miškova audit ukázal, že ENEL by mal Slovensku doplatiť takmer 240 miliónov eur, a je nepochopiteľné, prečo za štyri roky v tomto smere vláda neurobila žiadne kroky,"   dodáva Chren.

Správa je aktuálne pridelená finančnému a rozpočtovému výboru parlamentu. Tlačový odbor parlamentu tvrdí, že keď sa s ňou oboznámia všetci jeho členovia, rozhodne sa o ďalšom postupe.

„Nie je mi jasné, prečo je správa v utajenom režime a nepredložia ju do pléna. Všetci majú právo vedieť výsledky hĺbkovej kontroly Slovenských elektrární,“ upozornil poslanec NR SR a predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

„Je nemysliteľné utajovať správu NKÚ o kontrole Slovenských elektrární, ktorá by mala definitívne zhodnotiť využitie prostriedkov na dostavbu tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce. Potreba verejnej diskusie v pléne na túto tému je evidentná, ide o miliardy eur, preto žiadame predsedu NR SR Petra Pellegriniho o odtajnenie správy,“ uzavrel Chren.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.