SKOK!: Na obchvate Bratislavy môžu zarobiť aj ľudia

SKOK!: Na obchvate Bratislavy môžu zarobiť aj ľudia

Predražený PPP projekt Bratislavského obchvatu pripraví štát o 1 mld. EUR. Namiesto toho, aby štát umožnil zapojenie sa občanov do investičných projektov, dotuje súkromné firmy často prepojené s vládou.

„Veľké štátne investície by sa mali realizovať prostredníctvom verejno-občianskych partnerstiev (VOP). Namiesto súkromných firiem, by tak občania mali možnosť aktívne sa zapojiť do financovania projektov. Úspory ľudí by sa tak zhodnotili výrazne vyššou mierou ako je tomu v súčasnosti u termínovaných vkladov v bankách,“ povedal poslanec NR SR a predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

„SKOK! presadzuje novú ekonomickú paradigmu postavenú na troch princípoch: vzdelávaní, inováciách a inkluzívnom raste. Inkluzívny rast znamená rovnomernejšiu distribúciu bohatstva štátu, vyrovnávanie ekonomickej úrovne regiónov alebo zastavenie likvidácie strednej príjmovej skupiny obyvateľstva. Verejno-občianske partnerstvá sú práve výrazným príspevkom k rovnomernejšej distribúcii bohatstva štátu,“ upozornil poslanec NR SR a člen výkonnej rady SKOK! Jozef Kollár.

„Podobne predražený PPP projekt sme zastavili už v roku 2010 - v prípade obchvatu Žiliny D3, a tiež sme pred pol rokom kritizovali vládou pripravený PPP projekt Univerzitnej nemocnice Bratislava. Navrhujeme preto alternatívnu možnosť realizácie veľkých verejných investícií formou verejno-občianskeho partnerstva. Ukazuje sa, že PPP projekty, ktoré pripravuje vláda sú predražené, netransparentné a obrovské zisky z týchto projektov končia vo vreckách súkromných firiem, často spriaznených s vládou,“ upozornil poslanec NR SR a predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

„Chceme aby na VOP štát ušetril, a zároveň dal zarobiť ľuďom,“ doplnil Kollár.

SKOK! sa zaväzuje, že v prípade ak bude v roku 2016 súčasťou vlády, bude preferovať práve túto formu realizácie veľkých verejných investícií s cieľom, aby štát ušetril, a zarobili ľudia.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.