SKOK!: Odmietame opätovné snahy KDH o delenie občanov podľa sexuálnej orientácie

SKOK!: Odmietame opätovné snahy KDH o delenie občanov podľa sexuálnej orientácie

SKOK! dôrazne odmieta opätovné snahy KDH o delenie občanov podľa sexuálnej orientácie.

SKOK! ako občianska strana bude vždy obhajovať princíp rovnakého zaobchádzania so všetkými občanmi. Februárové neúspešné referendum Aliancie za rodinu, silno podporované aj stranou KDH, jasne ukázalo, že občania Slovenska sú vyspelejší ako politici KDH a jeho klonov. Veľká väčšina občanov nepovažuje LGBTI komunitu za problém, hoci KDH a lobistické organizácie ako Aliancia za rodinu využívajú vyvolávanie nenávisti voči nim ako nástroj svojho marketingu,“ konštatoval predseda strany Juraj Miškov.

Slovenská republika sa podľa Ústavy neviaže na žiadnu ideológiu ani náboženstvo.

„Pripravovaný Akčný plán pre LGBTI v žiadnom prípade nevytvára žiadnu privilegovanú skupinu. Predstavitelia KDH a Aliancie za rodinu by sa už konečne mali zbaviť túžby riešiť, čo robia Slováci v spálni a mali by sa venovať riešeniam problémov, ktoré ich trápia,“ doplnil kancelár strany Michal Nižňan.

SKOK! podporuje prijatie zákonnej úpravy o registrovaných partnerstvách pre všetky páry, či už heterosexuálne alebo homosexuálne.

„Všetci sme rovnako občania tejto krajiny a mali by sme sa tu cítiť šťastní,“ uzavrel Miškov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.