SKOK!: Parlamentná debata o DPH ukázala biedu pravice aj ľavice

SKOK!: Parlamentná debata o DPH ukázala biedu pravice aj ľavice

Dvojdňová parlamentná diskusia o novele zákona o dani z pridanej hodnoty preukázala podľa strany SKOK! biedu slovenskej ľavice a pravice.

"Namiesto reálnej debaty o tom, že DPH na potraviny je na Slovensku najvyššia spomedzi okolitých krajín, sa parlamentná diskusia zvrhla na vzájomné obviňovanie sa, kto, kedy a o koľko v minulosti zvýšil dane. Namiesto reálneho zníženia DPH na všetky potraviny vládny návrh občania ledva pocítia," upozornil poslanec strany SKOK!, Martin Chren.

Nespokojný s priebehom rozpravy je aj predseda strany SKOK! a poslanec NR SR, Juraj Miškov.

"Poslanci pravicových strán KDH a MOST, ktorí ešte v júni nepodporili náš návrh zníženia DPH na potraviny, priniesli vlastné, takmer rovnaké riešenie - čo je dôkazom, že im ide len o prázdne sľuby a v činoch zlyhávajú. Poslanci Smeru, ktorí posledné tri roky brutálne zvyšovali dane občanom a firmám, sa dnes pred voľbami tvária, že chcú dane znižovať. Pritom zlacnia chlieb o cent, ale stále ľuďom z druhého vrecka vezmú takmer 60 percent ich platu," zdôraznil Miškov.

SKOK! už v júni navrhol zákon, ktorým by sa znížila DPH na všetky potraviny, nehlasovali zaň však ani poslanci KDH a MOST-HÍD, ktorí včera predložili vlastné, takmer totožné návrhy.

Priebeh parlamentnej rozpravy je preto podľa strany SKOK! dôkazom, že na Slovensku neexistuje autentická ľavica a pravica.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.