SKOK!: Povinné protikorupčné kurzy pre lekárov sú organizovaným výpalníctvom

SKOK!: Povinné protikorupčné kurzy pre lekárov sú organizovaným výpalníctvom

Slovenské zdravotníctvo dáva ľuďom málo zdravia za veľa peňazí. Lenže protikorupčné kurzy pre lekárov, za ktoré budú platiť stoeurové poplatky, na tom nič nezmenia. Naopak, sú organizovaným výpalníctvom voči lekárom, ktorých podmienky práce ešte stále nedosahujú európsku úroveň, hovorí predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

„Ak chce vláda skutočne bojovať proti korupcii, musí prijať také opatrenia, ktoré budú komplexne zamedzovať akémukoľvek korupčnému konaniu v zdravotníctve, ale aj v ostatných oblastiach verejného života,“ povedal predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

Protikorupčné kurzy podľa SKOK!-u zdravotníctvu nepomôžu a nevyriešia žiaden problém. Pripravia však lekárov o peniaze a o drahocenný čas – a ich poskytovatelia si nabalia vrecká.

„Na protikorupčné kurzy by mali ísť skôr politickí nominanti, ktorí zdravotníctvo tunelujú predraženými nákupmi, ako bolo piešťanské CT. A už by na tých kurzoch mohli aj zostať, a nemuseli by sa z nich vôbec vracať,“ dodal člen výkonnej rady SKOK! a protikorupčný expert, Kamil Krnáč.

Podľa Krnáča, je v slovenskom zdravotníctve dostatok peňazí, ale zároveň sa veľa plytvá a kradne. „Ak by sa zastavili predražené nákupy,  ak by sme sa zbavili organizovaných skupín, ktoré sa priživujú na dodávkach prístrojov a liekov – stačilo by, ak by sme nakupovali aspoň tak lacno a kvalitne ako v susednom Česku – zostalo by oveľa viac peňazí pre pacientov, lekárov a sestričky. A stratil by sa aj tlak na drobné úplatky a všimné pre lekárov,“ dodal Krnáč.

„Zdravotníctvo nie je jediná oblasť, ktorej sa úplatkárstvo týka. Netreba preto riešiť tento problém jednotlivo, ale je nutné prijať systémové opatrenia, ktoré budú naozaj účinné. Osvedčenie o absolvovaní protikorupčného kurzu tam rozhodne nepatrí, preto tento výsmech poctivým lekárom nebudeme podporovať, “ uzavrel Miškov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.