SKOK!: Pravicové strany a Smer využívajú nižšiu DPH len na kampaň pred voľbami

SKOK!: Pravicové strany a Smer využívajú nižšiu DPH len na kampaň pred voľbami

Strany KDH a Most-Híd dnes predložili pozmeňujúce návrhy k zákonu o DPH, v ktorých navrhujú znížiť DPH na potraviny. Keď bol na minulej schôdzi obdobný návrh strany SKOK!, nikto z ich poslancov zaň nehlasoval. To je dôkaz, že dnešná snaha Mostu a KDH je falošná a pokrytecká – nejde im skutočne o lacnejšie potraviny, len o divadlo pre voličov.

Ľavica a pravica – Most, KDH a Smer – sú pri téme DPH úplne rovnaké, nižšiu DPH na potraviny zneužívajú len ako tému pred voľbami a z ich predvolebných sľubov a tančekov sa Slováci nikdy nenajedia.

„Návrh znížiť DPH na všetky potraviny, ktorý presadzuje SKOK!, nie je na rozdiel od návrhov KDH a Mostu-Híd novinkou, ani populizmom. Za zníženie DPH na všetky potraviny, nie len na tie základné, bojujeme už dlho. Na rozdiel od ostatných politikov sme predložili aj návrh na krytie výpadku v rozpočte, aby sa nezvýšil štátny dlh,“ zdôrazňuje poslanec NR SR a predseda strany SKOK! Juraj Miškov. 

Zníženie DPH na všetky potraviny je podľa strany SKOK! jednoducho správne riešenie – ani ľavicové, ani pravicové. „Uťahovanie opaskov nemôže byť nekonečný príbeh a slovenskí občania musia po rokoch dostať aj niečo naspäť,“ dodal poslanec NR SR za SKOK! Juraj Miškov. 

SKOK! dnes zároveň opätovne predkladá v NR SR aj pozmeňujúci návrh zvýšenia hranice obratu, z ktorého firmy platia DPH, až na 500 000 eur. „Táto suma je maximálnou povolenou hranicou, ktorú dovoľuje Európska únia. Pýtam sa, prečo to nevyužiť v prospech malých podnikateľov?“ podčiarkol poslanec NR SR za SKOK! Martin Chren. Vláda by preto podľa neho mala využiť maximálny strop, ktorý dovoľujú európske právne predpisy.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.