SKOK!: Priznať si chybu je správne, ale byrokratické šikanovanie rodičov treba zrušiť

SKOK!: Priznať si chybu je správne, ale byrokratické šikanovanie rodičov treba zrušiť

RIS - Rezortný informačný systém ministerstva školstva  je témou, ktorá v posledných dňoch trápi nielen pedagógov, ale aj rodičov. Sme radi, že aj na základe našej iniciatívy sa podarilo objasniť nezmyselnosť byrokratickej šikany rodičov.

Minister školstva Juraj Draxler dnes na tlačovej besede verejne priznal, že jeho rezort pochybil, keď žiadal od rodičov a zákonných zástupcov žiakov citlivé údaje, ktoré mali školy zbierať do rezortného informačného systému.

„Vítame verejné ospravedlnenie ministra Draxlera školám, učiteľom aj rodičom za nepríjemnosti vzniknuté pri zbere osobných údajov. Rovnako nás teší ministrovo stanovisko, v ktorom vyhlásil, že údaje o rodičoch sa nebudú zbierať. Napriek tomu, však tento problém nepovažujeme za vyriešený,“ vysvetľuje predsedníčka krajského centra Žilina za SKOK! Monika Dimitriadu.

Podľa strany SKOK! išlo o nezmyselnú byrokratickú šikanu rodičov, ktorá sa vďaka súčasnej platnosti školského zákona nekončí. „Aktuálny zákon totiž školám ďalej ukladá povinnosť pravidelnej aktualizácie registra k poslednému dňu v mesiaci, a preto problém bude vyriešený vtedy, keď vláda túto povinnosť zruší,“ dodal poslanec NR SR a predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

„Vedieť si priznať chybu je správne. Tiež je dôležité, že 20% škôl, ktoré si túto povinnosť nesplnili nebudú musieť platiť pokutu. Napriek tomu, treba podniknúť ďalšie kroky aby bola táto povinnosť oficiálne zrušená,“ upozornil Miškov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.