SKOK!: SMER Slovensko nechráni, naopak robí z neho terč

SKOK!: SMER Slovensko nechráni, naopak robí z neho terč

Dnešné rokovanie vlády bolo podľa strany SKOK! len pokračovaním predvolebnej kampane SMERu, ktorý svojou rétorikou a vnášaním nestability robí zo Slovenska pre teroristov len vďačný terč.

SKOK! sa nebude podieľať na pokračovaní volebnej kampane vládnej strany Smer – SD, ktorej podstatou je šírenie strachu a vyvolávanie pocitu ohrozenia z terorizmu na Slovensku. Vyjadrenia predstaviteľov vlády, návrhy zákonov predložené v skrátenom konaní parlamentu a konanie bezpečnostných zložiek nechráni Slovensko – práve naopak, prispieva k nestabilite a k ohrozeniu našej krajiny.

„Ak donedávna Islamský štát a teroristi ani nevedeli, kde je Slovensko, tak po vyjadreniach Smeru a jeho kampani sa z našej krajiny a občanov Slovenska stáva terč. Strana SMER tak Slovensko nechráni, naopak, svojou populistickou politikou ho ohrozuje. Pomáha im pri tom aj veľká časť pravicovej opozície. Nestabilita a strach, ktorý vnášajú, sú živnou pôdou pre terorizmus, a znásobujú riziko, že Slovensko sa môže stať pre extrémistické skupiny cieľom,“ povedal predseda strany SKOK!, Juraj Miškov.

SKOK! odmieta princíp kolektívnej viny a dištancuje sa od označovania svetových a európskych politikov predsedom vlády za bláznov, pokiaľ nevidia spojenie medzi terorizmom v Európe a utečeneckou vlnou. Miškov takéto výroky považuje za poškodzovanie Slovenska v očiach európskych partnerov.

„Vládna strana Smer, aj s časťou pravicových strán, si zo šírenia strachu urobili tému volebnej kampane a účelovo sa tým snažia prekryť svoje kauzy. Nezaujíma ich, že oslabovanie pozície Slovenska v Európskej únii nás robí zraniteľnejšími pre všetky hrozby,“ zdôraznil Miškov.

SKOK! sa nezúčastní volebnej kampane Smeru a nebude podporovať prijatie zákonov v skrátenom konaní, ktoré v skutočnosti nijako neprispievajú k ochrane Slovenska. „Predložené zákony, vrátane novely Ústavy, nijako nezvýšia bezpečnosť Slovenska – sú len predvolebnou aktivitou, ktorá má vyvolať zdanie, že vláda niečo robí. Nerobí. Ani policajti, ktorí znudene sedia v autách na parkovisku s pustenými majákmi, ani navrhované zákony, Slovensku nijako nepomôžu, majú len za cieľ zvýšiť volebný výsledok strany Smer,“ dodal Miškov.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.