SKOK!: Slováci odkazujú: „nechceme do basy!“

SKOK!: Slováci odkazujú: „nechceme do basy!“

Slovenská občianska koalícia (SKOK!) bude presadzovať princípy slobodnej, spravodlivej a otvorenej spoločnosti. Novelu ústavy z dielne Štefana Kuffu, Mariána Kvasničku a Jozefa Mikloška, preto dôrazne odmietla.  Je nemysliteľné plošne zakazovať  interrupcie či umelé oplodnenie ústavným zákonom, pod hrozbou trestu.

„Žijeme na Slovensku a chceme, aby tu žili aj naše deti. Sme sklamaní z trojice poslancov, ktorí predložili nezmyselné návrhy, ktoré je možné označiť aj ako katechizmus v paragrafovom znení,“ povedal predseda strany SKOK! a poslanec NR SR Juraj Miškov.

SKOK! preto spustil iniciatívu nechcemdobasy.sk, kam môže každý občan poslať svoj odkaz devätnástim poslancom, ktorí hlasovali za novelu ústavy. Počas dvoch dní od spustenia poslalo poslancom komentár už viac ako 500 ľudí. Veríme, že aj vďaka týmto podnetom od ľudí, sa poslanci začnú zaoberať skutočnými problémami, a nie tým, ako ľudí prenasledovať a obmedzovať.

Návrhy poslancov Kuffu, Kvasničku a Mikloška sú nebezpečné aj v tom, že svojou stratégiou radikalizácie môžu posúvať hranice toho, čo je normálne. O to viac, ak sa k trom predkladajúcim poslancom pridalo ďalších 16 poslancov a poslankýň, ktorí hlasovali za.

Trojica ultrakonzervatívnych poslancov navrhovala okrem ústavného zákazu interrupcií pod hrozbou väzenia až na 25 rokov aj zákaz umelého oplodnenia a celej asistovanej reprodukcie pod trestom 5 až 12 rokov pre rodičov i lekárov. Zatvárať do basy rodičov len za to, že chcú mať deti a využijú pritom umelé oplodnenie, je neľudské a s hlavnou myšlienkou vzniku Ústavy to nemá nič spoločné.

„Niektoré aspekty ľudského života by nemali byť regulované zákonmi, a ani štát by do nich nemal zasahovať. Sloboda každého občana v rozhodovaní by mala byť zachovaná, rovnako aj v oblasti partnerských vzťahov. Zasahovanie do slobody rozhodovania občanov, predovšetkým žien, nie je demokratické a ani ľudské. Návrh trojice poslancov vracia Slovensko do stredoveku,“ upozornil Miškov.

Pre SKOK! je sloboda rozhodovania jednotlivca, v tomto prípade žien, kľúčovou hodnotou. Obmedzovanie slobody rozhodovania sa jednotlivcov, rodičov alebo menšín je neprípustné.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.