SKOK!: Učitelia si zaslúžia vyššie platy!

SKOK!: Učitelia si zaslúžia vyššie platy!

SKOK! podporuje požiadavku Slovenskej komory učiteľov, v ktorej žiadajú o tarifné zvýšenie platov všetkým pedagogickým a odborným zamestnancom. Musíme vrátiť učiteľom spoločenský status a dôstojnosť, ktorá im právom patrí.

„V SKOK!u presadzujeme vrátenie pedagogickým pracovníkom spoločenské postavenie, dôstojnosť a primerané ohodnotenie celospoločenskej prospešnosti, ktorú ich práca prináša. Považujeme za nevyhnutné a správne, zabezpečiť 40% zvýšenie tarifných platov už za štyri roky, a takéto zvýšenie budeme aj presadzovať,“ povedal predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

Najväčším bohatstvom a potenciálom pre rozvoj Slovenska sú naše deti, učitelia a kvalitná výchova a vzdelávanie. Slovensko dlhodobo zanedbáva investície do svojho ľudského kapitálu, hoci je tým najcennejším zdrojom, ktorý máme. Deti a študenti, ktorí sú dnes v školách budú o 20 – 30 rokov riadiť našu krajinu. Preto je školstvo a vzdelávanie pre SKOK! najvyššou prioritou.

„Školstvo a rozvoj ľudského potenciálu sú oblasťou, na ktorej sa šetriť nedá. Naopak, vyžaduje si väčšie investície do budúcnosti krajiny. Preto zmeníme systém odmeňovania učiteľov, ktorý v súčasnosti nevytvára dostatočné stimuly na zlepšovanie výchovno-vzdelávacích procesov,“ upozornil Miškov.

SKOK! vo svojom programe presadzuje vrátenie vážnosti a dôstojnosti učiteľskému povolaniu, a tiež považuje za prioritu zabezpečiť, aby príjmy učiteľov dosahovali úroveň platov ostatných vysokoškolsky vzdelaných ľudí. 

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.