SKOK!: Vládny návrh zákona o podpore najmenej rozvinutým okresom je len pre politikov, nie pre ľudí

SKOK!: Vládny návrh zákona o podpore najmenej rozvinutým okresom je len pre politikov, nie pre ľudí

Vládny návrh zákona o podpore najmenej rozvinutým okresom, ktorý aktuálne predložilo Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, podľa strany SKOK! vôbec nepomôže ľuďom.

„Návrh je napísaný tak, že vôbec nie je pre ľudí – iba pre politikov, ktorí si za peniaze občanov budú robiť kampaň. Najmenej rozvinutým okresom nepomôže rovnako, ako im vôbec nepomohli výjazdové zasadnutia vlády. Ide len o divadlo, bratislavskí úradníci budú spisovať akčné plány o okresoch, kde v živote neboli,“ hovorí predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

SKOK! upozorňuje, že v poslednom období sa vyrojilo množstvo  návrhov na pomoc najchudobnejším okresom, ktoré sú úplne nezmyselné. „Smer navrhuje, aby bratislavskí úradníci spisovali akčné plány pre Sobrance, ktoré nedokážu ani nájsť na mape. Strana Sieť chce zasa bratislavských štátnych tajomníkov posielať na týždňovky do iných krajských miest. Nikto, ľavica ani pravica, nerieši problémy priamo na mieste, všetci navrhujú len posilňovanie bratislavocentrizmu, pritom potrebujeme pravý opak: decentralizáciu kompetencií, peňazí aj moci, bližšie k ľudom v regiónoch,“ zdôraznil Miškov.

SKOK! navrhuje komplexný program decentralizácie moci, ktorý bude súčasťou volebného programu strany, predstaveného v septembri. Okrem presunu kompetencií a zdrojov bude obsahovať i zmenu volebného systému s posilnením vplyvu regiónov.

„Súčasťou nášho návrhu sú i bezdaňové zóny v okresoch s najvyššou mierou nezamestnanosti. Napríklad, kým na dani z príjmov firiem sa vyberie celkovo zhruba 2 miliardy eur ročne, z Prešovského kraja plynie z tejto sumy len zlomok: 50 miliónov. A ak by sme sa pozreli na najchudobnejšie okresy, je to takmer nula. Preto má zmysel podporiť nielen nové investície, ale všetky firmy, ktoré ešte podnikajú v týchto regiónoch, nulovou daňou. Zákon samozrejme bude pripravený tak, aby podporil naozaj miestne podnikanie, a nedal sa zneužívať,“ dodal finančný expert a poslanec strany SKOK!, Jozef Kollár.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.