SKOK!: Vyhlásenia o ľuďoch s rozdielnymi právami sú nebezpečné

SKOK!: Vyhlásenia o ľuďoch s rozdielnymi právami sú nebezpečné

Medializované vyjadrenie predsedu SaS Richarda Sulíka o tom, že všetci ľudia na svete by nemali mať rovnaké práva sú nebezpečné a v civilizovanom svete 21. storočia neprípustné.

Rozdeľovanie ľudí do kategórií s rôznou úrovňou práv bolo v Európe naposledy pred viac ako 70-timi rokmi a skončilo holokaustom. upozorňuje poslanec NR SR a predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

Toto vyhlásenie je o to šokujúcejšie, že ho vyslovil politik zo strany, ktorej cieľom je presadzovanie hodnôt liberálnej demokracie, a ktorý navyše sám prežil časť svojho života ako emigrant v Nemecku, dodal Miškov.

Slovenská občianska koalícia (SKOK!) je politická strana, ktorej cieľom je presadzovať princípy slobodnej, spravodlivej a otvorenej spoločnosti. Medzi základné hodnoty patrí sloboda, tolerancia, ľudská dôstojnosť, solidarita a rovnosť pred zákonom.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.