SKOK!: ŽIADA ZVÝŠIŤ LIMIT PLATBY DPH PRE FIRMY S OBRATOM 500 000

SKOK!: ŽIADA ZVÝŠIŤ LIMIT PLATBY DPH PRE FIRMY S OBRATOM 500 000

Slovenská občianska koalícia navrhuje posunutie hranice, do ktorej budú môcť podnikatelia odvádzať daň z pridanej hodnoty (DPH) až po tom, čo im odberatelia zaplatia za ich tovary a služby, na 500 000 eur.

Ministerstvo financií SR sa pritom už dohodlo s predstaviteľmi Slovenského živnostenského zväzu a zástupcami stavebných podnikateľov na posunutí tejto hranice na 100.000 eur.

„Ako človek, ktorý 20 rokov podnikal bez štátnych zákaziek a privatizovania, chápem, aké je dôležité zlepšovať podmienky pre drobných podnikateľov. Preto SKOK! presadzuje, aby sa prijal čo najviac ústretový zákon pre malých a stredných podnikateľov, a aby hranica, do ktorej sa bude DPH odvádzať až zo zaplatených faktúr, bol čo najvyšší,“ povedal Juraj Miškov, predseda strany SKOK!.

Limit, do ktorého by sa DPH mala uhrádzať až zo zaplatených faktúr, je podľa návrhu zákona nastavený na 75 000 eur, aktuálne po rokovaní so zástupcami živnostníkov je hranica zvýšená na 100 000 eur. Jozef Kollár zo SKOK!-u v pléne skonštatoval, že limit 100 000 eur, ktorý navrhuje Ministerstvo financií SR, je nutné zvýšiť ešte viac.

"Tento návrh zákona sa dá len privítať. Európska smernica o DPH však hovorí, že je možné ísť do výšky obratu 500.000 eur," skonštatoval Jozef Kollár, člen výkonnej rady SKOK!. Vláda by preto podľa neho mala využiť maximálny strop, ktorý dovoľuje európska smernica. 

Minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) tvrdí, že vláda je pri zavádzaní nového režimu platenia DPH opatrná a chce si ho najskôr otestovať. Do budúcna nevylúčil možnosť zvýšenia stropu nad 100 000 eur, ako povedal pre teraz.sk, no vrátiť sa k tejto téme chce až v priebehu budúceho roka. Keďže sa legislatíva týkajúca sa DPH dá meniť aj počas roka, plánuje ju prenechať novej vláde.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.