SKOK! chce do ďalších volieb vybudovať štruktúry progresívnej občianskej strany s tisíckou členov a postaviť sa rastúcemu extrémizmu

SKOK! chce do ďalších volieb vybudovať štruktúry progresívnej občianskej strany s tisíckou členov a postaviť sa rastúcemu extrémizmu

Republiková rada strany Slovenská občianska koalícia (SKOK!) na svojom víkendovom zasadnutí v Žiline vyhodnotila výsledok strany v parlamentných voľbách a rozhodla o zvolaní krajských stretnutí a následného snemu strany. Zároveň schválila prioritizáciu rozvoja regionálnych štruktúr a budovania členskej základne. Vo svojej činnosti bude ďalej pokračovať ako progresívna, otvorená a občianska politická strana, s jasnou pro-európskou orientáciou a s vysokým stupňom vnútornej demokracie.

„Za náš hlavný cieľ a misiu považujeme zatváranie priepasti, ktorá vznikla medzi politikou a ľuďmi, občianskou spoločnosťou. Politici sa odtrhli od ľudí, a to je hlavným dôvodom nárastu frustrácie a sklamania v spoločnosti, ktorý vedie k úspechu extrémistických a protestných strán. Podnecovanie frustrácie a radikalizácie politiky bez konkrétnych riešení však ľuďom nijako nepomôže. Jednoznačne budeme pokračovať v našej politike neideologických riešení a silnej prítomnosti priamo medzi ľuďmi,“ povedal predseda strany SKOK!, Juraj Miškov.

Volebný výsledok SKOK!-u hodnotí Miškov ako jednoznačný neúspech, ktorý bol pre stranu až krutý, a bol výrazne nižší, než očakávania členov.

„SKOK! má za sebou prvý rok existencie. Netreba nijako skrývať, že náš volebný výsledok vôbec nebol dobrý a je pre nás sklamaním. Povedané športovou terminológiou, nastúpili sme na náš prvý zápas do ringu a dostali sme K.O. v prvom kole. Oveľa viac, než náš vlastný volebný výsledok, nás však trápi fakt, že v slovenskom parlamente po prvýkrát zasadnú aj osoby s neskrývanou extrémistickou, až fašistickou ideológiou. Nárast extrémizmu, zvoleného občanmi na protest proti štandardným stranám, predstavuje zásadné ohrozenie slobodnej a otvorenej spoločnosti,“ povedal Miškov.

SKOK! bol prvou politickou stranu, ktorá ešte pred voľbami vylúčila akúkoľvek spoluprácu s extrémistickými stranami a v politickom boji s extrémizmom bude pokračovať aj mimo parlamentu. SKOK! sa chce stať hlavným protipólom a súperom strany Mariána Kotlebu, ktorú považuje za najväčšie ohrozenie demokracie na Slovensku.

SKOK! ako politická strana existuje iba rok, no počas tohto roka dokázala svojou aktivitou naplniť mnohé zo svojich hodnotových a programových priorít. Ako jediná sa jednoznačne postavila proti referendu o ľudských právach vo februári minulého roka, predložila po prvýkrát v parlamente návrh zákona o odluke cirkví od štátu, navrhla legislatívnu podobu zákona proti plytvaniu potravinami, či pripravila program, viacerými odborníkmi hodnotený ako jeden z najlepších.

Miškov považuje za veľmi dôležité pre ďalšiu činnosť SKOK!-u v krátkom čase dobudovať chýbajúce okresné štruktúry a pokračovať v ďalšom náraste členskej základne, ktorá dnes už prekročila tristo členov na členskú základňu s minimálne tisíckou členov.

Strana SKOK! bude mať ešte pred letom svoj snem, na ktorom chce schváliť generálnu líniu na ďalšie obdobie a stratégiu do volieb VÚC, ktoré budú na jeseň 2017.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.