SKOK! nepodporuje uzatváranie prokuratúry pred verejnosťou

SKOK! nepodporuje uzatváranie prokuratúry pred verejnosťou

„Strana SKOK! podporuje iba také opatrenia, ktoré budú viesť k väčšej transparentnosti a otvorenému vládnutiu, a preto uzatváranie prokuratúry pred verejnosťou nepovažuje za správny krok,“ vyhlásil predseda strany SKOK! Juraj Miškov, v súvislosti s návrhmi noviel zákonov o prokurátoroch a prokuratúre, ktoré boli predložené do pripomienkového konania.

„Vymožiteľnosť práva je na Slovensku alarmujúco nízka, a tak uzatváranie systému do seba iba zvýši nedôveru občanov a podnikateľov v právny štát,“ dodáva Miškov.

Generálna prokuratúra navrhuje novelami viaceré body, ktoré vyvolávajú obavu aj u mimovládnych organizácií z uzavretia systému pred verejnosťou.

„Samotné obmedzenie možností verejnosti dozerať na proces výberu nových prokurátorov ničomu nepomôže, skúsenosť v súdnictve už ukázala, akú veľkú škodu môže spôsobiť rodinkárstvo,“ vyhlásil člen Výkonnej rady SKOK! a kancelár strany Michal Nižňan.

SKOK! podporí v parlamente iba také zmeny, ktoré systém prokuratúry otvoria pre nových ľudí nepoznačených systémom. 

„Sme presvedčení, že by sa mala otvoriť aj diskusia o zmene systému prokuratúr, nakoľko sovietsky model prokuratúry sa už ukazuje v dnešnej dobe ako prežitý. Pre stranu SKOK! je prioritou občan a jeho dôvera v systém vymožiteľnosti práva,“ dodal Nižňan.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.