SKOK! odsudzuje prejavy nenávisti a náboženskej neznášanlivosti Róberta Fica

SKOK! odsudzuje prejavy nenávisti a náboženskej neznášanlivosti Róberta Fica

SKOK! dôrazne vyzýva vládu, ale aj ostatné politické strany, aby sa vo volebnej kampani zdržali výrokov, ktoré podporujú rasovú a náboženskú neznášanlivosť. Nie je to až tak dávno, keď vystupňovaná rasová nenávisť skončila udalosťou, ktorú si história pamätá ako holokaust.

„Vláda sa témou migrantov snaží opakovane prekryť skutočné problémy, ktoré trápia Slovensko. Namiesto toho, aby vyvolávala v ľuďoch strach by sa mala zaoberať tým, ako účinne vyriešiť vysokú nezamestnanosť, odchod mladých a šikovných ľudí do zahraničia, nepriaznivé podnikateľské prostredie, či katastrofálne zlyhávanie školstva,“ povedal predseda strany SKOK! Juraj Miškov. 

Dnešné premiérové vyhlásenia, ktoré povedal na svojej tlačovej konferencii o zabránení vytvárania ucelenej moslimskej komunity sú len dôkazom toho, že verejne šíri strach a nenávisť. SKOK! odsudzuje takéto prejavy nenávisti a vyzýva všetky politické strany, aby sa podobných výrokov v kampani zdržali.

„Úlohou politikov je prinášať účinné riešenia, ktoré zlepšia život všetkým občanom Slovenska. Premiér by vo svojich vyjadreniach mal ísť príkladom, a preto pokladám jeho dnešné vyjadrenia v demokratickej občianskej spoločnosti za neprípustné,“ dodal Miškov.

 

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.