SKOK! opätovne vyzýva poslancov podporiť mimoriadnu schôdzu k školstvu

SKOK! opätovne vyzýva poslancov podporiť mimoriadnu schôdzu k školstvu

Predseda Slovenskej občianskej koalície (SKOK!) Juraj Miškov opätovne vyzýva poslancov všetkých politických strán, aby podporili zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu k riešeniu problémov školstva, v súvislosti s ostrým štrajkom učiteľov, ktorý začal dnes.

SKOK! sa o zvolanie mimoriadnej schôdze pokúšal už minulý týždeň. Napriek prísľubu viacerých strán však návrh strany SKOK! nakoniec získal podporu len ôsmich poslancov. Viaceré parlamentné strany, ako Most-Híd, OĽaNO a SaS, svoju podporu predbežne prisľúbili, neskôr ju však stiahli a rozhodli sa zvolať len zasadnutie parlamentného výboru pre školstvo. Ani to sa však dodnes neuskutočnilo.

„Zvolávať zasadnutie výboru namiesto mimoriadnej schôdze bolo zo strany opozičných strán len politikárčením. Pravda je, že výbor nemá nijakú možnosť prijať opatrenia, ktoré by čo i len čiastočne naplnili požiadavky učiteľov; navyše sa dodnes ani nepodarilo uskutočniť jeho zasadnutie. Jedinou cestou, akou môžeme učiteľom pomôcť v tomto období, je zvolať mimoriadnu schôdzu,“ zdôraznil Miškov.

Podľa Juraja Miškova je zvolanie schôdze zvlášť aktuálne po výrokoch ministra školstva, z ktorých je zrejmé, že vláda sama odmieta situáciu a štrajk učiteľov riešiť, a naopak na nich útočí.

„Absolútne odmietame politikárčenie a vajatanie v tejto veci. Na dnešnej demonštrácii sa bolo predvádzať veľa politikov, ktorí však pre učiteľov nič reálne neurobili, ani nepodporili zvolanie mimoriadnej schôdze. Politika však nemá byť len o predvádzaní sa v médiách, ale o skutočných politických krokoch. Teraz všetkým ponúkame možnosť na reparát, možnosť ukázať, že sú pre učiteľov aj ochotní niečo urobiť a prerušiť svojvoľné parlamentné prázdniny,“ povedal Miškov.

Miškov zároveň zdôraznil, že jeho cieľom je, aby mimoriadna schôdza nebola len aktivitou SKOK!-u ako jedinej strany, ale aby medzi predkladateľmi návrhu boli zástupcovia všetkých politických strán, ktoré zvolanie mimoriadnej schôdze podporili.

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.